Quantcast

Digi Sport 4 HD brzy v Nové Digi TV SK a Magio Sat?

| redakce | tisk

Více kanálů Digi Sport v HD rozlišení? Zřejmě od nové sezóny se diváci dočkají i čtvrtého okruhu Digi Sportu v HD kvalitě. Nasvědčují tomu změny, které probíhají v rodině stanic Digi Sport.

S novou sezónou rozšíří distribuci Digi Sport 3 HD do České republiky jako plnohodnotný kanál. Znamená to, že diváci v Česku budou místo stávajících dvou programů Digi Sport mít nově tři stanice Digi Sportu s přímými přenosy z anglické Premier League či španělské La Ligy.

Čtvrtý kanál Digi Sportu se bude vysílat jen na Slovensku a divákům přinese přímé přenosy a záznamy, které získal provozovatel jen pro slovenské území. Půjde mimo jiné o fotbalovou Ligu mistrů UEFA. Je málo pravděpodobné, že bude Digi Sport 4 vysílat LM jen v SD rozlišení v době, kdy poptávka po kvalitním sportu a programech ve vysokém rozlišení stále roste. Start slovenského programu Digi Sport 4 HD ale zatím potvrzen. Provozovatel zatím na dotaz webu parabola.cz neodpověděl.

Vedle změn v rodině kanálů Digi Sport dochází k přesunu programu ČT Sport HD na novou frekvenci. Stanice se stěhuje pro zákazníky satelitní platformy Nová Digi TV CZ ze satelitu Thor 6 na Intelsat 10-02. Prakticky to znamená, že se aktuálně neplánuje společná distribuce ČT Sport HD s UPC DTH. Přesun tohoto programu na Intelsat naznačuje, že se uvolňuje kapacita pro jiný program. Na původní frekvenci programu ČT Sport HD se vysílají exkluzivní kanály Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD a Digi Sport 3 HD. Bude zde i Digi Sport 4 HD? To bude jasné již v příštím týdnu, kdy k 1.8.2016 končí ČT Sport HD na starém kmitočtu.

nové technické parametry - ČT Sport HD:

• Intelsat 10-02 (1°W), freq. 12,723 GHz, pol. V, SR 26666, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

původní technické parametry - ČT Sport HD:

• Thor 6 (0,8°W), freq. 11,977 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články