Quantcast

5% domácností s UHD televizory

| redakce | tisk

Výrobci spotřební elektroniky uvádějí na trh stále dokonalejší modely UHD televizorů za stále nižší ceny. Vedle toho se zvyšuje počet domácností, které jsou vybaveny moderním 4K televizorem.

Na konci roku 2016 bude již 5 procent domácností na celém světě vybaveno Ultra HD televizorem. Vyplývá to z analýzy společnosti Futuresource Consulting.

Rok 2016 byl jednoznačně pokrokem v oblasti Ultra HD. Vedle výrazného nárůstu prodeje UHD televizorů byl zaznamenán také výrazný růst prodeje Blu-ray Ultra HD. Očekává se, že do konce roku 2016 bude na celém světě prodáno kolem 3 milionů Blu-ray přehrávačů, zejména v USA.

Přechod na UHD je značnou investicí a to nejenom pro diváky ale také pro vysílatele. Překážkou v rychlejším zavádění 4K jsou nejenom poplatky za nákup 4K obsahu ale také poplatky za satelitní kapacitu. To je důvod, proč UHD obsah můžeme najít zejména na internetu ve VOD, IPTV a OTT službách.

Autoři reportu předpovídají, že na konci roku 2017 bude mít 24% amerických domácností UHD televizor, ale jen 14% bude s HDR (televizory s vysokým dynamických rozsahem).

zdroj: satkurier.pl + Futuresource Consulting

Reklama
Vybrané články