Quantcast
CryptoBox 800 UHD

TivúSat má 2,9 mil. aktivních karet a chystá rozšíření HD

| redakce | tisk

Italská satelitní platforma TivúSat překročila hranici 2,9 milionu aktivních přístupových karet, což odpovídá 2.373.800 domácnostem. TivúSat se vysílá z kapacit satelitů Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

Očekává se, že do konce roku 2016 bude mít operátor 3 miliony aktivních karet.

Veřejnoprávní televize Rai, která je jedním ze zakladatelů TivúSat, vysílá prostřednictvím této platformy všechny své programy v SD rozlišení a souběžně i 8 programů v HD.

Začátkem ledna 2017 budou všechny stanice Rai šířeny přes TivúSat v HD rozlišení. Nabídka se tak rozšíří o stanice Rai Storia HD, Rai News 24 HD, Rai Gulp HD, Rai YoYo HD, Rai Scoula HD a 3 čínské kanály CCTV v HD - tedy CCTV4 HD, CCTV9 HD a CCTV News HD.

Rai v letošním roce přinesla svým divákům TivúSat jednu programovou lahůdku - na programu Rai 4K odvysílala první přímé přenosy z Mistrovství světa ve fotbale v Ultra HD rozlišení.

Platforma TivúSat byla spuštěna v roce 2009 hlavními italskými broadcastery - Rai, Mediaset, Telecom Italia Media. TivúSat je bezplatná služba - nevyžaduje žádné měsíční poplatky. Pracuje na principu prepaid. Pro sledování je nutná přístupová karta a kompatibilní dekodér nebo modul CAM.

TivúSat nabízí přístup k 75 televizním programům, z toho 15 v HD rozlišení a 3 v UHD: Rai 4K (občas), Hot Bird 4k1 a Hot Bird 4k2. Posledními programovými novinkami jsou Euronews English HD a Mezzo. Vedle televizních stanic nabízí TivúSat přístup k 32 rozhlasových stanic a službě na vyžádání Tivúon.

zdroj: satkurier.pl + tivúsat + digital-sat.it

Reklama
Vybrané články