Široká nabídka DVB-T antén

Vyjádření ČASO po jednání hospodářského výboru

| redakce | Tisk

Hospodářský výbor dnes projednával novelu zákona o elektronických komunikacích (tzv. Diginovelu). Před poslanci hospodářského výboru vystoupil sekretář České asociace satelitních operátorů (ČASO).

Velmi si vážím toho, že jsem dnes mohl vystoupit před poslanci hospodářského výboru a sdělit jim dílčí stanoviska České asociace satelitních operátorů k projednávané novele zákona o elektronických komunikacích (tzv. Diginovele). Přítomné poslance jsem informoval o závěrech právní analýzy renomované advokátní kanceláře Weinhold Legal, která mimo jiné potvrzuje náš názor, že přijetí a nabytí účinnosti Diginovely v nynější podobě by představovalo zakázanou veřejnou podporu," řekl po jednání hospodářského výboru sekretář ČASO Patrik Brom.

"Znovu jsem vyvrátil mýtus, že je nutně potřeba přijmout technologii přenosu signálu DVB-T2, a také jsem upozornil na neexistující záruky zachování bezplatného terestrického vysílání pro občany. V této souvislosti jsem citoval slova někdejších vrcholových manažerů Českých Radiokomunikací, kteří už v roce 2012 avizovali, že přechod na technologii DVB-T2 umožní spuštění placené televize v zemském televizním vysílání. Závěrem jsem apeloval na poslance, aby se vyvarovali unáhleného schválení nevhodné technologie, která by měla dopad na miliony diváků na dalších 10 let,“ dodal Patrik Brom.