Široká nabídka DVB-T antén

Digi TV CZ: Konec SD NGC je součástí optimalizace

| redakce | Tisk

Včera 19.4.2017 ukončil operátor satelitní placené televize Nová Digi TV CZ šíření programu National Geographic v klasickém SD rozlišení. Změnu v programové nabídce dnes potvrdil vysílatel.

Důvodem vypnutí je optimalizace satelitní kapacity.

"K vypnutí National Geographic SD došlo z důvodu optimalizace satelitního pásma, které bylo nevyhnutelné z důvodu dlouhodobého zachování kvality služby," uvedl na dotaz webu parabola.cz operátor satelitní služby Nová Digi TV CZ.

Zákazníci Nové Digi TV CZ mohou sledovat program NGC v HD rozlišení. Jde ale o odlišný programový feed. Ten by ale měl být postupně atraktivnější.

"Pokud jde o rozdílný obsah SD a HD verze - ve nejbližších dnech až týdnech bude docházet ke spojování obsahu do HD verze kanálu National Geographic tak, aby diváci DIGI TV o žádný svůj oblíbený program nepřišli," vysvětluje.

Vedle konce SD verze NGC v Nové Digi TV CZ se objevily i nové stanice. "Kromě toho jsme pro zákazníky spustili program ČT :D/ČT art v HD rozlišení a začátkem dubna také diváky žádaný kanál TV Lux," dodal operátor Nové Digi TV CZ.