CryptoBox 800 UHD

Nová platforma Joyne zahájila testy na Eutelsatu 9B

| redakce | tisk

Operátor nové nizozemské satelitní placené televize Joyne zahájil první technické testy. Na dvou transpondérech satelitu Eutelsat 9B se objevil první testovací obrazec s logem Joyne a informací o zahájení pravidelného vysílání.

Podle textové informace bude vysílání Joyne spuštěno k 1.8.2017. Podle dřívějších zpráv zde měla Joyne zahájit svůj provoz již 24.7.2017.

Joyne bude v pořadí druhou DTH platformou v Nizozemí, po Canal Digitaal od lucemburské mediální skupiny M7 Group. Joyne bude shodou okolností využívat původní kapacity, která využívala M7 Group na 9°E pro distribuci maďarské pay-tv platformy AustriaSat Magyarország.

Nová platforma Joyne zahájila testy na Eutelsatu 9B
▲ Nová platforma Joyne zahájila testy na Eutelsatu 9B

Nová pay-tv Joyne se hodlá zaměřit na poskytování domácích a mezinárodních programů a specializovat se zejména na sportovní obsah. Cílem operátora je oslovit nizozemské domácnosti, které si chtějí objednat satelitní televizi na kratší období a cestovatele. Signál platformy Joyne bude totiž pokrývat velkou část Evropy díky širokému svazku (wide beam) satelitu Eutelsat 9B.

technické parametry - Joyne HD test:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 11,747 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, FTA
• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,073 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, FTA