Široká nabídka DVB-T antén

FreeSports - nový bezplatný sportovní kanál odstartoval

| redakce | tisk

FreeSports, nový bezplatný sportovní televizní kanál dnes 31. srpna 2017 zahájil vysílání na britském trhu. Stanice je od svého spuštění dostupná pro více než 18 milionů z 26 milionů britských domácností.

FreeSports je jediným bezplatným sportovním kanálem v rámci pozemní televize Freeview, TalkTalk a BT. Stanice je šířena také FTA přes satelit a dostupná pro zákazníky DTH platforem Freesat a Sky UK v klasickém SD rozlišení. Vysílání je ale na pozici 28,2°E šířeno v britském svazku a příjem je proto v Česku možný jen s parabolami o velkých rozměrech. Příjmové podmínky se ale v různých částech ČR mohou značně lišit.

Kanál FreeSports se objevil na 252. pozici v EPG Freesat UK, na 424. pozici ve Sky UK a na 95. pozici ve Freeview/YouView (BT/TalkTalk).

FreeSports hodlá každý rok přinést více než 1000 sportovních událostí v přímých přenosech. Divákům přinese až 10 fotbalových zápasů týdně, včetně portugalské ligy Primeira Liga, belgické Pro League, argentinské Primera División, španělské Segunda División a irské Airtricity League. Vedle toho se mohou diváci těšit na relace z Barca TV, Bayern TV, AC Milan TV a Borussia Dortmund TV. Již 1. září divákům přinese utkání Nizozemí - Anglie v rámci fotbalové U-21.

technické parametry - FreeSports:

Astra 2E (28,2°E), freq. 11,426 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl