Italské programy musí navýšit domácí tvorbu
| redakce | tiskItalská vláda vydala vyhlášku, která navyšuje kvóty pro lokální obsah na národních televizních kanálech. Italské televizní stanice budou muset zvýšit podíl italských filmů a televizních seriálů v hlavním vysílacím čase od 18:00 do 23:00 hodin a také investovat do povinného obsahu podléhající přísným sankcím.
V praxi to znamená, že každý národní televizní kanál bude v hlavním čase (prime time) muset vysílat alespoň jeden italský film nebo televizní seriál týdně - dva v případě veřejnoprávního vysílatele RAI.
Vyhláška začne platit v roce 2020. Komunikační úřad AgCom bude kontrolovat dodržování předpisů. Sankce v podobě pokut se mohou vyšplhat až do výše 5 milionů eur nebo dvou procent z obratu.
Vyhláška dále zavádí programmingové a investiční povinnosti pro on-demand platformy Netflix, Amazon a další.
zdroj: advanced television