CryptoBox 800 UHD

Startuje TV1000 Russian Kino jako OTT služba

| redakce | tisk

Společnost Viasat World, poskytovatel televizního vysílání, oznámila plánované spuštění internetové a mobilní verze svého úspěšného televizního kanálu TV1000 Russian Kino.

Služba bude dostupná celosvětově (vyjma Ruska) od 24. října. TV1000 Russian Kino je nejsledovanější filmový kanál v Rusku, nově se na výběr ruskojazyčné filmové tvorby, od nezávislých a mezinárodně oceněných titulů po trháky s hvězdným obsazením, mohou těšit rusky hovořící diváci i v dalších regionech.

Generální ředitelka a prezidentka společnosti Viasat World Irina Gofman k zavedení nové služby uvedla: „Kanál TV1000 Russian Kino zaznamenává neuvěřitelný úspěch a se svým programem složeným ze špičkových ruskojazyčných filmů a televizních seriálů se stal nejsledovanějším filmovým kanálem v Rusku. Tato pozice a poptávka ze strany diváků nás motivovala k rozšíření dosahu kanálu prostřednictvím internetové a mobilní služby. Zároveň tak naplňujeme náš obecný příslib šířit televizní obsah online.“

Nová služba s cenově příznivým měsíčním nebo ročním předplatným je k dispozici prostřednictvím aplikace pro zařízení se systémem iOS nebo Android a nabízí široký výběr nejlepších filmů a televizních pořadů, jejichž okruh se každý měsíc rozšiřuje. V obsahu lze vyhledávat podle názvu díla, režiséra a hereckého obsazení. Z vybraných titulů si uživatel může sestavit vlastní program ke sledování později. Aplikace poskytuje také automatická doporučení - podle shlédnutých titulů navrhuje další. Uživatelé mohou filmy komentovat, diskutovat o nich s přáteli a propojit aplikaci s osobním profilem na Facebooku.

Irina Gofman dodává: „Nová služba určená přímo koncovým zákazníkům nekoliduje s naším hlavním byznysem, ale doplňuje jej. Dokazuje naši pružnost a schopnost rychle se přizpůsobovat novým trendům a změnám v chování diváků. Lidé mají různé preference a chtějí si sami zvolit, kdy, kde, co a jak budou sledovat - zda tradiční lineární program na televizní obrazovce, nebo vybrané tituly na displeji mobilního telefonu. Nadále budeme samozřejmě úzce spolupracovat s tradičními partnery, kteří náš obsah šíří, ale přímá služba pro spotřebitele nám umožňuje vstoupit i na trhy, kde naše vysílání není jiným způsobem k dispozici, a také vyjít vstříc potřebám okrajových skupin diváků.“

Mezi hlavními taháky při spuštění služba nabídne mimo jiné tyto tituly:
Romantická komedie režiséra Romana Karimova Have Fun, Vasya! (2017)
Champions: Faster. Higher. Stronger (2016) podle skutečných příběhů tří ruských olympijských vítězů.
Novoroční komedie Jolki 5 (2016) sleduje eskapády hrdinů řady Jolki.
Kitchen. The Last Battle (2017), komedie navazující na oblíbený TV seriál
Tajemný detektivní příběh, který vypráví fiktivní dobrodružství klasického spisovatele Nikolaje Gogola, Gogol: The Beginning (2017).

Společnost Viasat World rovněž oznámila, že kanál TV1000 Russian Kino mohou nově sledovat zákazníci služby Amazon Prime ve Velké Británii a Německu. Od dubna je kanál součástí balíčku Sky Russian Pack v rámci služby Sky OnPrime TV a od července je k dispozici zákazníkům Virgin Media prostřednictvím aplikace Worldbox. Russian Kino je jedním ze sedmi filmových kanálů, které společnost Viasat World nabízí pod společnou značkou TV1000.

zdroj: Viasat