JOJ spouští HbbTV. Nabízí archív i timeshift

| redakce | tisk

Slovenská televizní skupina JOJ dnes spouští nové služby pro své televizní diváky. Od středy 11. dubna 2018 je poskytována HbbTV aplikace, která umožní využívat multimediální obsah pomocí připojení na internet.

HbbTV aplikace TV JOJ vznikla na základě exkluzivní spolupráce se společností Towercom. Díky tomu jsou HbbTV služby dostupné jen divákům, kteří sledují programy skupiny JOJ na klasickou anténu - tj. pozemní příjem.

TV JOJ divákům nabízí sedmi denní archív a také funkci time shift, která umožňuje zpětné přehrávání pořadů až 24 hodin zpětně.

V nabídce hybridní televize je i aplikace Počasie.

Vďaka zavedeniu novinky vo forme HbbTV ponúka terestriálne vysielanie rovnako atraktívne služby ako iné typy vysielacích služieb. V spolupráci s vysielateľmi chceme dať divákovi možnosť vybrať si, čo chce pozerať a kedy to chce pozerať,“ říká o spuštění HbbTV generální ředitel Towercomu Ivan Peschl.

Vysielanie cez anténu je pre nás stále prioritou, preto skvalitňovanie tejto platformy a rozširovanie ponuky divákom televízie JOJ jednoznačne podporujeme. Chceme, aby mal terestriálny divák televízie JOJ rovnaké benefity, aké majú diváci u iných operátorov. Funkcionality ako timeshift a prístup k archívu k tomu jednoznačne patria,“ říká k hybridní platformě Andrej Doležal, ředitel pro distribuci a nelineární služby JOJ Group.

HbbTV aplikace TV JOJ, jak již bylo uvedeno, jsou dostupné pouze pro diváky pozemní televize. Pro jejich využití je nutný televizor nebo set top box s podporou HbbTV a připojení k internetu.

Aplikace na bázi HbbTV poskytují i konkurenční televizní skupiny jako Markíza a RTVS.