Široká nabídka DVB-T antén

Kanály TBN přecházejí do DVB-S2 multiplexu

| redakce | tisk

Dne 3. září 2018 byl zaktivován jeden z transpondérů na satelitu Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), který byl doposud příležitostně využíván pro vysílání italské stanice Rai 4K. Volný transpondér obsadil paket kanálů TBN (Trinity Broadcasting Network).

Doposud se programy skupiny TBN vysílaly prostřednictvím operátora TSA (Telefónica Servicios Audiovisuales) v rámci DVB-S multiplexu. Nový transpondér pracuje již v DVB-S2 ale programy jsou šířeny v MPEG-2/SD.

V novém multiplexu na kmit. 12,303 GHz se objevilo celkem 9 programů - TBN Europe, TBN Polska, TBN Italia, Life TV, Hillsong, Smile of a Child, Al Horreya, NEJAT TV a Kanal Hayat. Všechny jsou nekódované a v různé míře patří do sítě TBN.

nové technické parametry - TBN Europe, TBN Polska, TBN Italia, Life TV, Hillsong, Smile of a Child, Al Horreya, NEJAT TV a Kanal Hayat:

• Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,303 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

Stejné programy se vysílají i nadále v původním multiplexu na kmitočtu 11,727 GHz v rámci multiplexu TSA. Vedle kanálů pro věřící ale šlo o poměrně kontroverzní sousedství - ve stejném muxu se totiž vysílá paket erotických stanic SCT.

zdroj: satkurier.pl