CryptoBox 800 UHD

Fotbalová Liga národů se vrací na stanice Sport1 a Sport2

| redakce | tisk

Po měsíční přestávce je zpátky na stanicích Sport1 a Sport2 fotbalová Liga národů, která přináší atraktivní náhradu přátelských utkání. Už první reprezentační pauza v září naznačila, že nová soutěž bude bavit.

Přinesla fantastická utkání favorizovaných týmů z první ligy. Zároveň přidělala vrásky fanouškům české a slovenské reprezentace. Ty se zatím koukají ve své skupině na záda Ukrajině, která dokázala oba týmy porazit, a je na nejlepší cestě k postupu mezi smetánku reprezentačního fotbalu.

Nic však není ztracené a jak Češi, tak Slováci budou mít možnost na nápravu. Českou reprezentaci převzal po debaklu na hřišti Ruska Jaroslav Šilhavý a čeká ho nelehká cesta, na jejímž konci by měla být konsolidace rozháraného týmu. Hned první příležitost bude mít na Ukrajině. A o pár dní později přijde na řadu federální derby v Trnavě. Najedou Patrik Schick a spol. zase na vítěznou vlnu, nebo tým Marka Hamšíka uhájí své domácí území?

Jedním z nejatraktivnějších říjnových utkání bude to mezi Chorvatskem a Anglií ve skupině A4. Tedy duel celků, které se letos utkaly v semifinále mistrovství světa, a které v Lize národů zatím nedokázaly bodovat. V obou případech bylo nad jejich síly Španělsko. To nejprve triumfovalo ve Wembley a následně doma v Elche deklasovalo partu okolo Luky Modriče tenisovým skóre 6:0. Ta si tak v duelu s Albionem bude chtít napravit ztracené renomé. Anglii zase čeká o pár dní později odveta s již zmiňovanou “La Roja“. V něm se bude chtít pomstít za zářijový zápas, po kterém cítila křivdu za neuznaný vyrovnávací gól v nastavení.

Rázně do soutěže vstoupil nejlepší tým světa - Francie. Po úvodní nezáživné remíze 0:0 s Německem se tým sestavený z hvězd jako Kylian Mbapé, Antoine Griezmann nebo Paul Pogba rozjel a porazil nebezpečné Nizozemce. Navíc teď přivítá Německo na domácím svatostánku Stade de France, a má tak ideální příležitost potvrdit svou dominanci ve skupině A1. Die Mannschaft bude chtít určitě bodovat jak na stadionu v Saint-Denis, tak o pár dní dříve na horké půdě v Nizozemsku.

Ve skupině A3 pak čekají dvojici favoritů Portugalsko a Itálii výjezdy do Polska. Zatímco Portugalci budou chtít potvrdit vedení ve skupině, Italy čeká napravování mizerného startu, kdy nejprve remizovali právě s “biało-czerwonými“ a poté prohráli i na půdě Portugalska. To se bude muset opět obejít bez hvězdného Cristiana Ronalda, ale právě zápas se “squadrou azzurrou“ naznačil, že absence fotbalové megastar nemusí mít na výkon týmu vliv.

Přehled nejatraktivnějších říjnových utkání Ligy národů:

Polsko - Portugalsko; PP ve čtvrtek 11. října od 20:45 na Sport1
Chorvatsko - Anglie; PP v pátek 12. října od 20:30 na Sport1
Nizozemsko - Německo; PP v sobotu 13. října od 20:30 na Sport1
Polsko - Itálie; PP v neděli 14. října od 20:45 na Sport1
Španělsko - Anglie; PP v pondělí 15. října od 20:30 na Sport1
Francie - Německo; PP v úterý 16. října od 20:45 na Sport1

zdroj: AMC