Quantcast

Bulharskou Novu kupuje Advance Media Group

| redakce | tisk

Švédská společnost MTG (Modern Times Group) uzavřela dohodu na prodej svého 95 procentního podílu v bulharské společnosti Nova Broadcasting Group s Advance Media Group.

Transakci 100% podílu je oceněna na 185 milionů eur. Transakce podléhá schválení místními úřady. MTG použije výtěžek pro vývoj digitální zábavy prostřednictvím investic.

Nova je největší bulharská komerční mediální skupina, která se skládá ze sedmi televizních kanálů a doplňkových on-line služeb, které každý měsíc dosahují v průměru do 74 procent bulharské populace.

Bulharská společnost Nova vygenerovala za celý rok 2018 tržby ve výši 1154 milionů SEK a provozní výnosy (EBIT) dosáhly 223 milionů SEK. Společnost zaměstnává 650 lidí.

MTG vstoupila do Bulharska v roce 2007 investicí do společnosti Balkan Media Group Limited a poté získala bulharskou Novu v roce 2008. V roce 2009 došlo ke spojení obou firem.

Bulharskou Novu původně měla převzít investiční společnost PPF Petra Kellnera. Dohoda byla uzavřena před rokem. V červenci loňského roku bulharský úřad zablokoval ohlášenou transakci. Začátkem letošního roku společnost PPF oznámila, že již nebude usilovat o bulharskou Novu. MTG proto musela hledat nového majitele.

MTG po prodeji bulharské Novy opouští televizní trh ve střední a východní Evropě.

Reklama
Vybrané články