Místo pro Vaši reklamu

Zápas srdce - benefiční fotbal na Rai 1

| redakce | tisk

Stanice Rai 1 odvysílá v přímém přenosu již 28. ročník benefičního fotbalového utkání hvězd “Zápas srdce“. Zápas se bude hrát 27. května v Turíně v Juventus stadium a začne ve 20:30 hodin.

V tomto netradičním fotbalovém zápasu se proti sobě utkají týmy NCI vs. Campioni (Národní umělci vs. Šampioni). V týmů šampionů budou například závodníci F1 Sebastian Vettel a Charles Leclerc, dále profesionální fotbalisté Ronaldo nebo Gigi Buffon. V týmu umělců budou například Eros Ramazzotti nebo herci Luca Zingaretti či Raoul Bova. Přesná sestava bude představena před začátkem zápasu.

Benefiční zápas je věnován onkologicky nemocným dětem nejen v Itálii, ale i v jiných zemích, jejich rodičům a nemocnicím, ale také medicínské vědě která se zabývá hledáním léků proti rakovině a také genetickým nemocem. Minulý rok se vybralo bezmála 1.200.000 eur.

Podle posledních zpráv se zatím prodalo více než 30 tisíc vstupenek. Cena vstupenky se
pohybuje od 12 do 20 eur.

V předchozích ročnících si zakopali desítky světově známých osobností, např. herci Sylvester Stallone, George Clooney. Profesionální fotbalisté Maradona, Tomáš Skuhravý nebo Pavel Nedvěd. Závodníci F1 Fernando Alonso nebo Felipe Massa. Zpěváci Rod Stewart, Steve Harris (Iron Maiden), Neutrino (So Solid Crew), Tony Hadley a Steve Norman (Spandau Ballet), Jason Orange (Take That) nebo Paul Young kteří hráli za tým “UK cup stars“. Ale třeba také osobnosti ze světa politiky jako italský premiér Renzi a spoustu dalších. Kmotrou přenosu byla např. herečka Vanessa Redgrave nebo minulý rok Penelope Cruz.

Organizátorem akce je Rai ve spolupráci s nadací Telethon.

Přenos se bude vysílat v režimu Eurovize.

Technická zvláštnost: Rai bude přenos snímat kamerami v 8K. Je to vůbec poprvé co bude Rai testovat přímý přenos v 8K z fotbalového stadionu. Rai v 8K vysílala pouze operní představení z La Scaly a Vánoční mši z Vatikánu. Ostré 8K je naplánováno se startem OH v roce 2020.

Text vznikl ve spolupráci se čtenářem franck.