Místo pro Vaši reklamu

Španělsko: Video na požádání dohání klasickou pay-tv

| redakce | tisk

Tři největší placené streamingové televizní platformy ve Španělsku - Netflix, HBO a Prime Video - dosáhly podle tamního regulátora CNMC dohromady 6 milionu abonentů, což znamená, že tyto služby získávají stále větší oblibu.

Klasická placená televize šířená prostřednictvím IPTV, kabelových sítí a satelitu u tří největších španělských televizních operátorů Movistar, Orange a Vodafone má celkem 6,9 milionu předplatitelů.

Podle CNMC byl celkový počet konvergentních balíčků na konci loňského roku 12,2 milionu, což je téměř o 600 tisíc více než před rokem. Přibližně 6,3 milionu šlo o quad balíčky služeb (fixní a mobilní telefonní služby a fixní a mobilní připojení k internetu) a 5,9 milionu zákazníků využívalo balíček s pěti službami (s televizí). Z celkového počtu 6,9 milionu abonentů pay-tv mělo 6,3 milionu klientů konvergentní balíček.

Z pohledu ARPU (průměrný příjem z jednoho abonenta) se v roce 2018 snížil na 53 eur měsíčně v balíčcích quad a 77,3 eur měsíčně v případě balíčků s pěti službami. Ve druhém případě jde o meziroční pokles o 2 eura.

zdroj: Advanced television