Místo pro Vaši reklamu

TCM HD končí ve Sky UK

| redakce | tisk

TCM HD, stanice zaměřená na americkou filmovou klasiku, bude vyřazena z nabídky satelitní placené televize Sky UK. Stane se tak 25. července 2019. Abonenti budou moci nadále sledovat vysílání v SD verzi, která nahradí stávající HD distribuci na 315. pozici v EPG.

TCM následuje další placené tématické televize Lifetime a Vice, které ukončily HD vysílání na Sky UK a to navzdory skutečnosti, že příjem televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) se stal normou mezi abonenty platformy a neustálým zvyšování počtu domácností s HD zařízením.

Distribuční signál TCM HD je zakódován systémem Videoguard. Vysílání je šířeno přes satelit Astra 2F (28,2°E), na kmitočtu 12,226 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK. 25. července 2019 zde bude vysílání ukončeno.

Nedávno Sky UK přesunula SD kanály Turner Broadcasting System na jinou kapacitu. Stanice Cartoon Network, TCM, Boomerang a verze s hodinovým posunem (+1) a Cartoonito byly umístěny na kmitočet 11,170 GHz, pol. h, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK na satelitu Astra 2G (28,2°E). Operátor uvolní kapacitu na kmitočtu 11,672 GHz, pol. H, ze kterého nyní vysílání i CNN v SD rozlišení.

Ačkoliv některé HD kanály se stáhly ze Sky UK, neznamená to, že by provozovatelé vysílání v technologickém vývoji ustupovali. V posledních měsících se na transpondérech Sky objevilo několik nových programů, včetně CNBC HD a regionálních verzí STV HD.

zdroj: satkurier.pl + rxtvlog.com