Quantcast

Rekonstrukce areálu RTVS

| redakce | tisk

V loňském roce RTVS zrekonstruovala v Mlynské dolině prostory dílen a kladů, kde se zřítila část střešní konstrukce. Nyní bylo zahájeno odstraňování havarijního stavu dalších budov.

V obrácené pyramidě vznikne do několika měsíců nejmodernější komplex vysílacích studií Slovenského rozhlasu.

Do televizních prostor v Mlynské dolině jako i do rozhlasových na Mýtné ulice se dlouhodobě zásadním způsobem neinvestovalo. Po nástupu současného generálního ředitele se postupně začalo s jejich obnovou. V kritickém stavu je Studiový a vysílací blok a Studiový blok v Mlynské dolině, které jsou klíčovým centrem pro přípravu a vysílání televizních programů Jednotka a Dvojka. Do mnohých prostor zatéká, nedají se zavřít, případně otevřít okna, propadává se střecha nebo jsou prohnilé stropy, stěny a podlahy. Studiový a vysílací blok byl postaven v roce 1971 a od té doby má původní fasádu, okna i střechy, stejně je na tom i Studiový blok z roku 1981. RTVS proto měla výrazný problém ochránit nejen vysílací technologii ale i kulturní dědictví, které souvisí s filmovou tvorbu.

Na obou blocích se kompletně vymění původní hliníková fasáda, okna a opraví se střechy. Rekonstrukce by měla vyjít na 7,5 milionu eur s DPH a RTVS peníze získala prostřednictvím smlouvy se státem.

Na jaře příštího roku začne Rádio Slovensko vysílat z nových reprezentativních prostor s nejmodernějších technologií, které budou reflektovat potřeby 21. století. Nachází se zde archivní depozitář. Po jeho rekonstrukci vznikne na ploše 200 metrů čtverečních moderní nadčasový komplex třech vysílacích studií pro denní vysílání Rádia Slovensko. V budou se plánuje rekonstrukce dalších přilehlých prostor.

Stavební práce a nové technologie předmětných studií si vyžádají investici 360 tisíc eur s DPH.

Reklama
Vybrané články