Quantcast

Rai investuje do techniky a chce vysílat v němčině a francouzštině

| redakce | tisk

Rai se chystá na novou éru. Vedle chystaného kanálu v angličtině vznikne i 10 nových redakcí a z Rai se stane nová světová mediální skupina, která bude mluvit různými jazyky.

Rai již nebude jen italskou televizí ale mezinárodní televizí se sídlem v Itálii. Nová společnost Rai Corporation, která byla založena v tomto měsíci, bude zajišťovat distribuci kanálů Rai do světa prostřednictvím operátorů a v domácím jazyce. Rai nedávno začala vysílat v ruštině a svoji distribuci a výrobu nyní chystá rozšířit do USA. Aktuálně programy Rai šíří v USA 18 tamních operátorů a další budou přibývat.

Další expanze Rai se chystá v Evropě, kde spustí své programy v němčině a francouzštině pro diváky v Německu a ve Francii. Po BBC bude Rai druhou veřejnoprávní institucí, která bude působit mimo svůj domov.

Vedle nových programů Rai masivně investuje do vysílací techniky.

Přenosový vůz Global Production (foto: Global Production)
▲ Přenosový vůz Global Production (foto: Global Production)

80m2 prostoru rozložených do několika místností oddělených dveřmi a plexisklem. Nejedná se o byt, ale o zcela nový směr televizního vysílání budoucnosti. Jedná se o koncentraci technologií ze kterých se vám tají dech. Kamion, který umožní přenos obrazu i zvuku z jakékoliv místa na světě a do jakéhokoliv místa na světě. Je to vůbec největší a nejmodernější přenosový vůz, který vznikl v Evropě.

Vůz byl vyroben italskou firmou Global Production v Perugi na zakázku italské Rai, která začne vůz používat od příštího roku. Bez nadsázky se dá říci, že Rai bude mít bezkonkurenčně nejmodernější výbavu pro televizní vysílání v Evropě a bude mezi prvními i ve světě. Podobný přenosový vůz - i když menší - si také nechala vyrobit Sky Italia, ten ale bude pracovat s maximálním formátem 4K a bude mít "pouze" 22 kamer, namísto třiceti.

Přenosový vůz Global Production (foto: Global Production)
▲ Přenosový vůz Global Production (foto: Global Production)

Rai by chtěla vůz použít vůbec poprvé u přímých přenosů z lyžování v Itálii, které se od roku 2020 vracejí do rukou Rai (Rai bude přenosy sama vyrábět a prodávat, podobně jako u Gira).

Vůz je ale vhodný i pro přenosy z koncertů, show a samozřejmě i na filmování.

Počet kamer: 30
Formáty: 720p, 1080i, 1080p, 2160p (4K) a 4320p (8K)
Délka kamionu: 17m
Šířka: 6m
Výška: 4m

zdroj: franck + Lanotiziagiornale.it + Global Production

Reklama
Vybrané články