CryptoBox 800 UHD

19,2E: Ruské programy skončily na TP 27

| redakce | tisk

Ruské privátní televize NTV Mir, STS International, TVCi (TV Centr International) a německá stanice v ruštině R1 skončily na transpondéru 27 na satelitu Astra 1M (19,2°E). Některé z uvedených stanic najde zájemce v rámci zkušebního volného vysílání nové ruské pay-tv platformy Kartina Sat.

Výše uvedené stanice se vysílaly na kmitočtu 11,612 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S, kde se aktuálně vysílají v ruštině programy 8 kanal International a TV Rus a dále v turečtině Yol TV HD.

Ruské programy nyní najde zájemce na jiné frekvenci na družici Astra 1L a to konkrétně na kmitočtu 11,568 GHz, kde bylo v závěru minulého týdne spuštěno testovací vysílání platformy Kartina Sat.

V rámci platformy se aktuálně vysílají stanice TVCi, Centralnoje televiděnije, Shanson TV International, REN TV International, 5 kanal International, Domašnyj Telekanal International, Perec International, STS International, Izvestija TV a ukrajinská stanice 5 kanal.

Kartina Sat bude klasická pay-tv určená zejména Rusům, kteří žijí za hranicemi Ruské federace a také pro všechny diváky ruských stanic. Velkou výhodou bude bezproblémový příjem ruských programů na parabolách malých rozměrů i v našem regionu. Nicméně v nabídce budou mezinárodní verze ruských privátních stanic - tedy programy bez akvizic jako jsou seriály či filmy.

technické parametry - Kartina Sat:

• Astra 1L (19,2°E), freq. 11,568 GHz, pol. V, SR 23000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK