ČT odvysílá premiéru Marie Terezie a formát Peče celá země

| redakce | tisk | názory

Česká televize odvysílá prvního ledna premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Od Nového roku ale bude patřit hlavní vysílací čas filmovým premiérám. Zejména dvěma novým dílům Marie Terezie. Hned v lednu také začneme vysílat úplně nový formát, pořad Peče celá země,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Nový rok začne pokračováním úspěšné koprodukční minisérie Marie Terezie, jejíž nové části se na ČT1 objeví 1. a 2. ledna. V druhé řadě panovnice zakusí nejen sílu nově nabyté moci, ale hlavně její bolestivé dopady na svůj osobní život a vztah s Františkem Štěpánem.

Marie Terezie II (foto: ČT)
▲ Marie Terezie II (foto: ČT)

Tentokrát je příběh hlavně o osamělé ženě, která se snaží dělat politiku mezi samými muži. V tom vidím modernost tohoto příběhu,“ popisuje historickou postavu její nová představitelka Stefanie Reinsperger. Její herecký manžel Vojtěch Kotek ji doplňuje: „Naplno se projeví Františkův talent pro podnikání, podílí se významným způsobem na financování probíhající války. No a samozřejmě že některé věci, které pro to dělá, úplně nesedí konzervativní povaze Marie Terezie, což otevírá možnosti konfliktu a nové zápletky.“

Novinkou, kterou začne Česká televize vysílat od ledna, bude pořad Peče celá země, který představí dvanáct amatérských kuchařů, pekařů a cukrářů ze všech koutů České republiky. Jejich rodinné recepty bude průběžně hodnotit dvojice porotců, Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. U pečení jim bude asistovat moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta.

zdroj: ČT

názory čtenářů