Quantcast
Konference Radiokomunikace

Kapacita pro EGNOS na Eutelsatu 5 West B uvedena do provozu

| redakce | tisk

Kapacita GEO-3 pro EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay System), která se nachází na satelitu Eutelsat 5 West B, zaparkovaný na pozici5°W, byla úspěšně uvedena do provozu.

Eutelsat 5 West B hostí kapacitu EGNOS na základě 15leté dohody podepsané v roce 2017 s Evropskou agenturou pro globální družicové navigační systémy GSA (European Global Navigation Satellite Systems Agency). Součástí smlouvy jsou také technické služby a evropská pozemní infrastruktura, včetně dvou bran nainstalovaných v teleportech Ramutillet a Cagliari v Eutelsatu.

Přenos dat (foto: GSA)
▲ Přenos dat (foto: GSA)

EGNOS je evropský regionální satelitní rozšiřovací systém (SBAS). V současné době se používá pro zlepšení výkonu globálních navigačních satelitních systémů v celé Evropě GPS a od roku 2025 se rozšíří i pro Galileo. Systém EGNOS byl nasazen k poskytování navigačních služeb v oblasti bezpečnosti života leteckým, námořním a pozemním uživatelům a je k dispozici od roku 2009.

EGNOS zvyšuje přesnost a spolehlivost informací o poloze a zároveň poskytuje klíčovou zprávu o integritě. Kromě toho EGNOS vysílá i přesný časový signál. Nová kapacita bude prvním krokem k nasazení nové generace EGNOS V3, která poskytne ještě vyšší úroveň výkonu a robustnosti, jak vyžaduje rostoucí zájem o navigační služby.

Reklama
Vybrané články