CryptoBox 800 UHD

TivúSat: Rekordní nárůst aktivací karet

| redakce | tisk

Italové vyhledávali během karantény v březnu a dubnu 2020 další programy. V těchto dvou měsících došlo k rekordnímu nárůstu počtu aktivací přístupových karet TivúSat a to o více než 70 procent oproti normálu.

Diváci v době, kdy měli zůstat doma, chtěli sledovat další stanice.

V současné době je 3,7 milionů aktivních dekódovacích karet TivúSat, což představuje 14% penetraci Itálie.

Nadále je v provozuje ještě více než 700 tisíc SD přijímačů, které by měli diváci vyměnit za HD a nejlépe za 4K. Největší televizní vysílatelé Rai a Mediaset proto na podzim začnou intenzivní kampaň, aby došlo k obměně přijímacího zařízení co nejdříve a nejrychleji.

Od června se nabídka rozšíří o nové certifikované set top boxy pro TivúSat. Především DiProgress S102 zapper nebo Combo 4K - S2/T2 ST200A. Budou to ultra moderní boxy, které divákům umožní příjem nejenom HD a UHD programů, ale i on-line aplikace, pozemní příjem, interaktivní aplikace a podobně.

Rai v současné době intenzivně pracuje na spuštění celkem 24 regionálních programů Rai 3 na TivúSat, z nichž ale pouze 4 se budou vysílat FTA. Ostatní budou dostupné jen s kartami TivúSat. Původně se měly regionální verze Rai 3 objevit na pozici 13°E již v dubnu 2020. S ohledem na stávající pandemii způsobenou koronavirem COVID-19 byl tento projekt odložen na další měsíce.

TivúSat má jednoznačně nejširší nabídku bezplatných kanálů v Evropě a to nejenom v počtu HD ale i 4K stanic a to bez žádných dodatečných poplatků.

zdroj: franck