CryptoBox 800 UHD

LG představila první QNED Mini LED TV

| redakce | tisk

LG Electronics (LG) představuje na virtuálním veletrhu CES® 2021 svoje úplně první QNED Mini LED televizory, jako špičku produktové řady prémiových LCD televizí LG pro rok 2021.

Nejnovější televizory LG představují obrovský skok v kvalitě obrazu LCD TV. Díky technologiím quantum dot a NanoCell s Mini LED jako zdrojem světla jsou hodnoty jasu a kontrastu mnohem lepší než u konvenčních LCD televizorů. Produktová řada pro rok 2021 zahrnuje 10 nových modelů s rozlišením 4K a 8K, které pokrývají širokou škálu velikostí obrazovek s úhlopříčkou až 86 palců.

S OLED jako vrcholem nabídky televizorů LG s technologií samosvítících pixelů a nezávislým ovládáním stmívání nabízí příchod QNED Mini LED televizorů LG spotřebitelům zajímavou možnost volby.

QNED Mini LED TV od LG (foto: LG)
▲ QNED Mini LED TV od LG (foto: LG)

Díky nové struktuře panelů vylepšené o pokročilé podsvícení Mini LED od LG poskytují tyto televizory skutečně pohlcující zážitek ze sledování v oblasti LCD. Jako první televizory, kombinující technologie quantum dot a NanoCell v jednom produktu, produkují LG QNED televize neuvěřitelně přesné barvy, zatímco pokročilé LED podsvícení nabízí lepší kontrast a hlubší černou pro výjimečné živé a realistické zobrazení. A s obnovovací frekvencí až 120 Hz poskytují tyto televizory plynulejší a přirozenější zobrazení pohybu.

Inovativní podsvícení Mini LED od LG zahrnuje až téměř 30 000 malých LED, které produkují neuvěřitelný špičkový jas a kontrastní poměr 1 000 000 : 1 ve spojení s téměř 2 500 zónami podsvitu a pokročilou technologií lokálního stmívání. Výsledkem je skvělá kvalita HDR obrazu, s vynikajícím kontrastem a zobrazením černé barvy, široký barevný gamut a neuvěřitelná přesnost barev. U úžasně živého zobrazení, které jako by překračovalo hranice obrazovky a vstupovalo do prostoru uživatele, není těžké pochopit, proč je LG QNED Mini LED novým LCD televizorem, který se bezpochyby prosadí.

zdroj: LG