CryptoBox 800 UHD

France Télévision spouští kanál Culturebox

| redakce | tisk

Francouzský veřejnoprávní vysílatel France Télévisions ohlásil spuštění nového lineárního televizního kanálu šířeného prostřednictvím pozemního vysílání ve Francii, na satelitu a v OTT platformách.

Nová stanice s názvem Culturebox začne vysílat začátkem února. Novou stanicí hodlá francouzský vysílatel podpořit kulturní sektor, který byl citelně zasažen stávající pandemií. Program Culturebox začne vysílat na pozici 19 po nedávno uzavřené stanici France Ô.

Logo stanice Culturebox
▲ Logo stanice Culturebox

Kanál nabídne řadu koncertů, divadelní a taneční představení.

Culturebox přebírá název webu France Télévisions, který se zaměřuje na kulturní obsah. Odhadované náklady na spuštění nové stanice jsou 5 milionů eur. Francouzský vysílatel bude tento projekt plně podporovat. Očekává se, že kanál bude fungovat bez reklam s možným sponsoringem. Dříve byl Culturebox kulturní platformou na vyžádání, která byla dostupná u operátorů jako Orange či Bouygues Telecom.

Programové schéma Culturebox bude vyplněno řadou tématických pořadů týkajících se divadla a tance, opery a klasické hudby, popu, rocku, elektra, hip-hopu a jazzu. Culturebox navíc nabídne bohatou živou kulturní nabídku.

Testovací vysílání stanice Culturebox se objevilo na satelitu Eutelsat 5 West B 5°W) v transalpském svazku. Vysílání bylo krátce šířeno volně ( FTA), později bylo zakódováno systémem Viaccess pro potřeby bezplatné platformy Fransat.

Distribuční FTA linka Culturebox v režimu multistream na stejném satelitu (pozice 5°W) zatím není v provozu.

technické parametry - Culturebox (service ID: 420):

• Eutelsat 5 West B (5°W), freq. 11,096 GHz, pol. V, SR 29950, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Viaccess

zdroj: satkurier.pl