CryptoBox 800 UHD

Doku seriál Jsme v tom spolu v únoru na HBO

| redakce | tisk

Seriál Jsme v tom spolu přináší silný a dojemný obraz života v jedné z barcelonských nemocnic během vrcholící koronavirové pandemie, který ale zároveň dodává divákům naději.

Tento nevšední třídílný dokument se zaměřuje na fyzické a emocionální výzvy, kterým pacienti i zdravotníci čelí nejen v práci, ale také doma v konfrontaci se svými rodinami a blízkými. Prostřednictvím intimních příběhů jednotlivých aktérů nám režisér Fèlix Colomer připomíná pozoruhodnou schopnost člověka zůstat láskyplným a laskavým i za nejhorších okolností. Premiéra proběhne 7. února ve všech teritoriích, v nichž společnost HBO Europe působí; producenty seriálu pro HBO Europe jsou společnosti El Terrat (The Mediapro Studio) a Forest Film Studios.

Seriál Jsme v tom spolu (foto: HBO)
▲ Seriál Jsme v tom spolu (foto: HBO)

Seriál Jsme v tom spolu sleduje pacienty a zdravotníky v sabadellské nemocnici Parc Taulí Hospital během několika týdnů od března do června 2020, v nejtěžších okamžicích první vlny pandemie. Tvůrci nevnímají pacienty jako pouhá čísla a vybízejí diváky setkání s těmi, jichž se pandemie osobně dotkla.

Jedinečné širší pojetí tématu umožňuje tvůrcům seriálu Jsme v tom spolu zajít dále, opustit prostředí nemocnice a doprovázet zdravotníky i do jejich domovů. Tam zažívají radost ze setkání se svými rodinami a zároveň frustraci nad přetrvávající přílišnou lhostejností vnějšího světa. Jsme v tom spolu přináší svědectví o tom, jak se rodiny pacientů vyrovnávají s těmi nejemotivnějšími rozhovory, videohovory a s bolestivým loučením.

zdroj: HBO