CryptoBox 800 UHD

Programy ze satelitů SES (Astra) ve 361 mil. domácnostech

| redakce | tisk | názory

Programy ze satelitů lucemburského satelitního operátora SES (Astra) jsou dostupné ve 361 milionech televizních domácnostech po celém světě. Operátor aktuálně šíří 8265 programů, z nichž je téměř 3 tisíce ve vysokém rozlišení (HDTV).

Vyplývá to z aktuálního průzkumu Satellite Monitor, který ukázal pokračující růst v Evropě (+2 miliony domácností) a v Africe (+2 miliony domácnosti). Z hlavní evropské orbitální pozice 19,2°E satelity Astra dodávají programy do 118 milionů televizních domácností, což představuje 43 procent všech evropských domácností.

Televizní domácnost (foto: SES)
▲ Televizní domácnost (foto: SES)

Počet domácností, které přijímají HD obsah z 19,2°E se nadále zvyšoval a dosáhl 84 procent, což představuje nárůst o téměř 30 procent během posledních pěti let.

Společnost SES byla úspěšná také v Africe. Na etiopském televizním trhu vznikla vůbec první specializovaná televizní platforma Ethiosat, která se vysílá přes satelit NSS-12 (57°E). Televizní penetrace v Etiopii se během čtyř let ztrojnásobila.

Podle nejnovějšího reportu 2020 Satellite Monitor dosahují satelity SES do domácností následovně:

TrhTV domácnosti
Evropa170 milionu
Severní Amerika65 milionu
Latinská Amerika42 milionu
Afrika37 milionu
Asie-Pacifik33 milionu
Střední východ13 milionu

Celkově lze říci, že dosah programů ze satelitů SES v televizních domácnostech je letos nepatrně nižší, a to především kvůli změně metodiky hlášení zavedené regulačním orgánem v Indii vyžadující novou definici aktivních předplatitelů.

názory čtenářů