CryptoBox 800 UHD

BVN pouze s pořady od NPO

| redakce | tisk | názory obrázek k článku: BVN pouze s pořady od NPO

Nizozemský mezinárodní televizní kanál BVN bude od 1. července 202 vysílat už jen s podporou nizozemského vysílatele NPO. Vlámský veřejnoprávní vysílatel VRT opouští tento společný projekt.

"S ohledem na volbu, kterou učinil vlámský ministr médií, se oba partneři rozcházejí konstruktivně," říká Frans Klein, předseda představenstva BVN. Projekt kanálu BVN bude pokračovat. Obsah bude nyní dodávat pouze nizozemský veřejnoprávní vysílatel NPO.

S ohledem na odchod belgického partnera z projektu televize BVN dojde k omezení financování provozu, což se projeví ve snížení počtu využívaných satelitů. "Doposud mohly být vysoké náklady na vysílání prostřednictvím satelitu sdíleny s Flandry, ale nyní, když se tato dotace zastaví, jsme bohužel nuceni omezit některé drahé satelitní smlouvy," dodal.

K distribuci vysílání BVN bude i nadále využíván satelit Eutelsat 113 West A (113°W), který bude poskytovat signál na nizozemská zámořská území, spolu s Jižní a střední Amerikou a velkou částí Spojených států. Vedle toho lze vysílání BVN přijímat FTA také v Evropě prostřednictvím satelitního systému Astra na pozici 19,2°E.

Pořady vlámské VRT budou i nadále dostupné prostřednictvím aplikací VRT NU, VRT NWS a VRT radio.

zdroj: BroadbandTVnews.com

názory čtenářů