CryptoBox 800 UHD

TivúSat: Rete 4 od července jen v HD

| redakce | tisk | názory

Rete 4, jeden ze tří hlavních programů italské mediální skupiny Mediaset, bude od poloviny tohoto roku šířen přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E už jen v technicky lepší kvalitě - v HD rozlišení. Provozovatel ukončí stávající MPEG-2/SD distribuci.

Mediaset proto spustila informační kampaň, která diváky informuje, že od 1.7.2021 bude Rete 4 v bezplatné satelitní platformě TivúSat k dispozici jen v HD. Někteří diváci si budou muset vyměnit zastaralé set top boxy za novější s podporou MPEG-4 a HD. Spot běží na stanicích Mediasetu a také online.

Propagační spot TivúSat (foto: TivúSat)
▲ Propagační spot TivúSat (foto: TivúSat)

Do konce roku budou všechny tři hlavní stanice Mediasetu vysílat už jen v HD - v prosinci vypne SD distribuci Italia 1 a na konci roku pak nejsledovanější stanice broadcastera - Canale 5.

Po vypnutí SD distribucí Rete 4, Italia 1 a Canale 5 se uvolní kapacita pro další zkvalitnění programové nabídky Mediasetu. Od ledna 2021 budou všechny menší stanice provozovatele překlopeny do HD - tedy stanice Iris, Italia 2, TopCrime, La5 a další.

zdroj: franck + vl.info

názory čtenářů