ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

28,2E: Čínská Phoenix CNE zahájila FTA testy v HD

| redakce | tisk

Ve vysokém rozlišení (HDTV) bude na pozici 28,2°E šířen další program. Provozovatel stanice PCNE (Phoenix CNE) zahájil zkušební vysílání v HD rozlišení. Pro distribuci programu používá kapacitu na satelitu Astra 2G v silném evropském svazku, což znamená, že příjem je bezproblémový s parabolami malých rozměrů i v regionu střední Evropy.

Distribuce Phoenix CNE HD je zatím ve zkušebním režimu - stanice proto zatím vysílá na pozici s číslem 7100 a to je zároveň i service ID (SID) programu.

Phoenix CNE HD - záběr z příjmu stanice
▲ Phoenix CNE HD - záběr z příjmu stanice

Stanice Phoenix CNE zahájila vysílání 31. března 1996 s filozofií "zmenšovat vzdálenost v rámci globální čínské komunity a vyjadřovat hlas čínštiny světu" a snahou poskytovat Číňanům po celém světě kvalitní čínské televizní pořady v mandarínštině. Z původně jednokanálového projektu Phoenix postupně vznikly další stanice jako čínský zpravodajský kanál Phoenix InfoNews, čínský zpravodajský a zábavní kanál Phoenix, který vysílá v Evropě, severoamerický kanál Phoenix, filmový Phoenix Movie Channel a zábavní Phoenix Hong Kong Channel. Těchto šest kanálů v současné době sleduje více než 360 milionů diváků po celém světě.

Vysílání programu Phoenix CNE bylo doposud možné na pozici 28,2°E přijímat v MPEG-2 v SD rozlišení.

technické parametry - Phoenix CNE HD (pozice 7100):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,641 GHz, pol. H, SR 23000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - Phoenix CNE (pozice PCNE Chinese):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,265 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA