Quantcast
CryptoBox 800 UHD

TVP ABC 2 v hybridní televizi HbbTV v polském MUXu 8

| redakce | tisk

Do nabídky polského osmého multiplexu digitální pozemní televize (MUX 8) byl zařazen kanál TVP ABC 2, vedle stávajících TVP Kultura 2 a TVP Historia 2. Nejde o tradiční vysílání stanic, nýbrž o vysílání dostupné přes televizory či set top boxy s podporou HbbTV a internetovým připojením.

Vedle toho se v testovacím DVB-T2 multiplexu TVP objevila programová pozice TVP Stream HEVC, rovněž s hybridním vysíláním v HbbTV.

TVP ABC 2 - statická obrazovka s instrukcemi pro aktivaci vysílání (foto: satkurier.pl)
▲ TVP ABC 2 - statická obrazovka s instrukcemi pro aktivaci vysílání (foto: satkurier.pl)

TVP Kultura 2 a TVP Histora 2 jsou již dobře známé stanice. První z nich byla spuštěna 26. června 2020 a druhá 1. března 2021. Obě stanice jsou dostupné přes internet v rámci služby TVP Stream a také v MUXu 8 v HbbTV.

TVP ABC 2 je zcela novým kanálem, který je zaměřen na starší děti než stávající program TVP ABC. Aktuálně se na místě TVP ABC 2 v MUXu 8 vysílá TVP eSzkoła Domowe Przedszkole.

TVP Stream HEVC - statická obrazovka s instrukcemi pro aktivaci vysílání (foto: satkurier.pl)
▲ TVP Stream HEVC - statická obrazovka s instrukcemi pro aktivaci vysílání (foto: satkurier.pl)

TVP Stream HEVC v testovacím multiplexu DVB-T2 polské veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) v současné době přivádí diváky do aplikace HbbTV provozovatele vysílání, která bude brzy obnovena a rozšířena o nové funkce.

Pro ty, kteří nepřijímají TVP ABC 2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 a TVP Stream HEVC v rámci HbbTV, se zobrazí obrazovka s pokyny, jak HbbTV zapnout. Samozřejmě je vyžadován televizor/přijímač s podporou HbbTV.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články