Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Roma TV, TV Star a Rádio 7 žádají o českou licenci

| redakce | tisk

Další programy chtějí šířit své televizní a rozhlasové programy s českou licencí. Na českého regulátora médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) se obrátili žadatelé o vysílací licenci - konkrétně pro projekty s názvy Roma TV, TV Star a Rádio 7.

O licenci pro stanici Roma TV požádal stejnojmenný pražský zájmový spolek, který byl zřízen za účelem vzdělávání mladé a střední generace v kulturní oblasti, podpory a rozvoje zájmu o hudbu a další oblasti kultury, podporu kulturních aktivit mladé generace a pořádání jednorázových kulturních akcí zaměřených na mladé. Je proto možné, že televizní vysílání Roma TV bude cílit na některé z těchto bodů. Licenci chce Roma TV, z.s. pro šíření prostřednictvím zvláštních přenosových systémů (internetu). To může představovat šíření skrze internetové stránky, případně přes televizní operátory.

Program s názvem TV Star chce provozovat zájmový spolek TV Star, z.s. z Prahy se sídlem na stejné adrese jako Roma TV, z.s. Spolek byl založen za stejných účelů jako Roma TV, z.s. Stanice TV Star má rovněž vysílat prostřednictvím zvláštních přenosových systémů (internetu).

Společnost TWR live, s.r.o. požádala o licenci pro digitální pozemní rozhlasové vysílání (DAB+) programu Rádio 7.

RRTV se bude požadavky zájemců o vysílací licence zabývat na některém z příštích zasedání.

Reklama
Vybrané články