Quantcast
CryptoBox 800 UHD

OneWeb ztratila satelit na orbitu 1200 km

| redakce | tisk

Jeden z 358 širokopásmových satelitů společnosti OneWeb utrpěl poruchu na pracovní oběžné dráze ve výšce 1200 km. Provozovatel OneWeb se zavázal spolupracovat se společnostmi zabývajícími se odstraňováním vesmírného odpadu, včetně společnosti Astroscale, aby tuto internetovou družici vyřadil z oběžné dráhy v souladu s francouzskými a britskými vesmírnými předpisy.

Selhání družice, vypuštěné na začátku roku 2020, je přičítáno softwarové závadě, která se podle společnosti OneWeb nevyskytla u jiných družic vypuštěných ve stejnou dobu, protože na tyto družice byla zaslána opravná aktualizace softwaru.

Tato informace byla uvedena ve finanční zprávě společnosti OneWeb, která shrnuje 11 startů družic za uplynulý rok. Společnost OneWeb uvádí, že nyní má práva na přístup na internetový trh ve 38 zemích.

Satelit OneWeb (foto: OneWeb)
▲ Satelit OneWeb (foto: OneWeb)

Zpráva také uvádí, že "v říjnu 2021. Společnost OneWeb podepsala distribuční smlouvy s řadou klíčových partnerů na Aljašce a v Kanadě a jedná s řadou dalších potenciálních globálních partnerů před spuštěním komerční služby do konce kalendářního roku 2021."

Společnost OneWeb uvádí, že do konce roku 2022 vypustí celou svou počáteční flotilu 650 satelitů, přičemž v současné době je na oběžné dráze 358 satelitů.

Společnost OneWeb také odhalila, že zaplatila 49,3 milionu dolarů na různých poplatcích bankám a právníkům, kteří jí radili v souvislosti s investičním příspěvkem od britské vlády a indické společnosti Bharti Global, která začala společnost zachraňovat před bankrotem.

V současné době je OneWeb ve fázi vývoje a spuštění a nezískává zpět peníze z předplatného/přístupu uživatelů. To znamená, že společnost za 12 měsíců obchodování do 31. března loňského roku dosáhla ztráty 58,3 milionu dolarů.

zdroj: satkurier.pl + OneWeb + spaceintelreport.com

Reklama
Vybrané články