Quantcast
CryptoBox 800 UHD

FTA kanál NBC News Now na 28,2E

| redakce | tisk

Americký kanál NBC News Now se brzy objeví ve Velké Británii. První testovací vysílání jako lineárního kanálu se objevily FTA na satelitu Astra 2E (28,2°E) v britském svazku. Očekává se, že kanál bude vysílat volně přes satelit a také ve formě streamu na internetu.

Služba byla spuštěna v roce 2019 jako bezplatný streamovací kanál v USA. Nadcházející uvedení na trh ve Velké Británii představuje její první mezinárodní expanzi. Na rozdíl od mnoha zpravodajských kanálů v USA se NBC News Now zaměřuje spíše na aktuální zprávy a lidské příběhy než na debaty a názorové pořady.

Britská licence byla kanálu udělena v prosinci 2021. Právní odpovědnost nese CNBC UK.

NBC News Now - záběr z vysílání stanice
▲ NBC News Now - záběr z vysílání stanice

Oficiální datum uvedení na trh zatím nebylo oznámeno. V době zveřejnění tohoto článku testovací vysílání zahrnovalo kompletní službu NBC News Now, jejíž reklamy byly nahrazeny upoutávkami na pořady NBC. Sky UK vyžaduje, aby nové kanály prošly před zařazením do elektronického programového průvodce EPG kompletním testováním.

Stojí za zmínku, že NBC News Now vysílá zdarma živé prostřednictvím YouTube a v tomto případě má celosvětový dosah. Satelitní distribuce bude omezen na britské ostrovy.

NBC News Now částečně zaplňuje mezeru po opuštění předchozího projektu mezi partnery Comcast, společnostmi Sky a NBC. Přední mediální společnosti chtěly divákům ve Spojeném království a na celém světě nabídnout novou globální zpravodajskou službu NBC Sky World News. Zahájení projektu bylo nejprve odloženo a poté v roce 2020 zrušeno kvůli pandemii.

technické parametry - NBC News Now:

• Astra 2E (28,2°E), freq. 11,386 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 8/9, DVB-S2/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl + rxtvinfo.com

Reklama
Vybrané články