Quantcast

Šlágr TV a Šlágr 2 bez satelitní licence

| redakce | tisk

České hudební stanice s teleshoppingovými prvky Šlágr TV a Šlágr 2 přišly o satelitní licence. O jejich odejmutí rozhodla česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém třetím zasedání konaného 22.2.2022.

RRTV odňal licence společnosti Šlágr TV, spol. s.r.o. v likvidaci k provozování programů Šlágr TV a Šlágr TV prostřednictvím satelitu. Licence pro družicové vysílání byla stanici Šlágr TV udělena dne 5. června 2018, stanici Šlágr TV dne 17. července 2012.

Šlágr 2. Ilustrační foto
▲ Šlágr 2. Ilustrační foto

Dále regulátor stejnému subjektu odejmul licenci k šíření stanice Šlágr TV prostřednictvím zvláštních přenosových systémů (internetem) na základě licence udělené 20. září 2016. Důvodem odebrání licencí je skutečnost, že na majetek provozovatele byl prohlášen konkurz.

Řízení s možností odejmutí popisovaných licencí zahájila RRTV na svém posledním zasedání v roce 2021.

Programy Šlágr TV a Šlágr 2 již delší dobu nevysílají. Na českém a slovenském trhu nyní fungují prostřednictvím společnosti Československá Muzika, spol. s.r.o. a slovenských vysílacích licencí jiné tři stanice - Šlágr Originál (resp. Šláger Originál), Šlágr Muzika (Šláger Muzika) a Šlágr Premium (Šláger Premium).

Reklama
Vybrané články