Quantcast

Na Voyo vstupuje nový komediální seriál Národní házená

| redakce | tisk

Voyo v pátek 25. března exkluzivně uvede první dvě epizody osmidílného komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Ten vznikl pod značkou Voyo Originál.

Autorem scénáře podle námětu Daniela Strejce je Michal Suchánek, který se spolu s Vladimírem Skórkou ujal i režie. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek a Jakub Špalek.

Seriál Národní házená (foto: TV Nova)
▲ Seriál Národní házená (foto: TV Nova)

Děj seriálu se odehrává v malém městečku, které kdysi bývalo baštou národní házené. Svérázná partička přátel při vzájemných setkáních vzpomíná na staré zlaté časy, kdy v této pozapomenuté sportovní disciplíně společně vyhráli mistrovský titul. Z letargie všedních dnů vytrhne partu kamarádů pozvánka na veteránské klubové mistrovství na Slovensku a s vidinou obnovy zašlé slávy se starý tým dává dohromady a začíná s tréninkem.

Seriál je o partě kamarádů, kteří mají své rodiny, své životy, své průšvihy, ale spojuje je láska ke sportu, který hrávali a měli pocit, že se kolem něj točí svět. Ve skutečnosti se kolem něj, možná kdysi, točilo jen jejich město,“ říká k seriálu představitel role Horsta Janatky, spolurežisér a autor scénáře Michal Suchánek.

Seriál Národní házená (foto: TV Nova)
▲ Seriál Národní házená (foto: TV Nova)

V roli seriálové matky Václava Neužila se mohou předplatitelé Voyo těšit na Jitku Sedláčkovou. Obětavou a motivující manželku Martina Pechláta ztvárnila Veronika Žilková. Seriálovou manželku Jakuba Špalka, záletnickou kadeřnici Libunu, hraje Linda Rybová a odměřenou a jedovatou exmanželku Petra Vrška ztvárnila Jitka Schneiderová. V dalších rolích se představí Hana Igonda Ševčíková, Berenika Suchánková, Filip Kaňkovský, Sára Rychlíková, Marek Taclík a Luboš Veselý.

Předplatitelé Voyo mohou seriál Národní házená sledovat od pátku 25. 3. 2022, kdy budou uvedeny první dvě epizody osmidílného seriálu a každý následující pátek se mohou těšit vždy na dva nové díly.

Reklama
Vybrané články