Quantcast

Německo: VOXup nyní také v DVB-T2 v HD

| redakce | tisk

Bezplatný televizní kanál VOXup rozšiřuje svou distribuci v Německu. Stanice je nově dostupná prostřednictvím digitální pozemní televize freenet TV, která vysílá program v HD rozlišení ve standardu DVB-T2.

Kanál VOXup provozuje německá skupina RTL. Vysílání bylo spuštěno 1. prosince 2019 v satelitních, kabelových a IPTV sítích.

Poskytovatel freenet TV rozšiřuje svou nabídku o kanál VOXup. Diváci získají další kanál, který se specializuje na vysílání populárních formátů hlavního komerčního kanálu VOX.

VOXup - záběr z příjmu stanice
▲ VOXup - záběr z příjmu stanice

Nyní nabídka terestrické platformy freenet TV zahrnuje přes 20 soukromých televizních stanic v HD. Programy je možné přijímat přes klasickou pozemní anténu.

VOXup vysílá od 1. prosince 2019 a stejně jako jeho domovský kanál je součástí RTL Deutschland. Sesterská stanice uvádí směs známých pořadů a nové vlastní produkce na témata vyvinutá televizí VOX. Divák může téměř kdykoli sledovat oblíbený obsah na dvou kanálech. Vedle toho VOXup vysílá pořady v televizní premiéře. Příkladem je seriál „The Equalizer“, který se brzy začne vysílat a bude poprvé vysílán na bezplatné televizi. Cílovou skupinou VOXupu jsou dospělí, zejména ženy ve věku 14 až 59 let.

"VOXup je u našich diváků velmi oblíbený. Jsme proto velmi rádi, že můžeme zákazníkům freenet TV nabídnout atraktivní nabídku kanálů ve vynikající HD kvalitě," říká ředitel digitálních služeb RTL Deutschland Andre Prahl.

Media Broadcast, provozovatel pozemní služby freenet TV, uvedl, že další kanál poskytne divákům ještě větší výběr. V nedávných zákaznických průzkumech se VOXup ukázal jako často zmiňovaný kanál. freenet TV propojuje televizi s internetovými službami a umožňuje zákazníkům vytvořit si osobní program z aplikací, mediálních knihoven a služeb na vyžádání.

VOXup lze také přijímat přes evropský satelit Astra 1L (19,2°E). Vysílání je šířeno nekódovaně ( FTA) na tp. 91 (12,226 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK). Vysílání je šířeno v SD kvalitě v MPEG-2.

zdroj: satkurier.pl + digitalfernsehen.de

Reklama
Vybrané články