Quantcast

ORF chce vypnout sportovní kanál ORF Sport+

| redakce | tisk

Počet televizních stanic rakouské veřejnoprávní ORF se zřejmě sníží. Tamní veřejnoprávní vysílatel má do roku 2026 ušetřit zhruba 300 milionů eur. K úsporám má pomoci - krom jiného - ukončení provozu sportovního kanálu ORF Sport+.

Šéf ORF v pondělí představil správní radě odpovídající koncepci. Podle ní hrozí konec Symfonického orchestru ORF (RSO) a lineárního sportovního programu ORF Sport+. Sportovní přenosy by byly přesunuty na ORF1 a do digitální nabídky.

ORF není jedinou veřejnoprávní televizí, kde se hledají úspory. Podobné téma řeší německá ARD, která hodlá do konce dubna rozhodnout o zrušení jednoho tématického programu. Konec provozu hrozí stanicím Tagesschau24, One nebo ARD Alpha.

V současné době ORF získává z koncesionářských poplatků 67% svých příjmů (celkem téměř miliardu eur ročně). Zbytek připadá na federální a zemské vlády. ORF zaměstnává kolem 3 tisíc lidí.

Naopak rumunská veřejnoprávní TVR chystá spuštění sportovního kanálu TVR Sport. Provoz nové stanice má vyjít levně a využít práva, ke kterým má jako člen EBU přístup. Více zde.

zdroj: Digital Fernsehen

Reklama
Vybrané články