Quantcast

Film Wonka od 8. března na HBO Max

| redakce | tisk | názory

Tato neodolatelně živá a vynalézavá podívaná s Timothée Chalametem v hlavní roli představí divákům mladého Willyho Wonku, který se stane největším vynálezcem, kouzelníkem a výrobcem čokolády na světě. Film Wonka od společnosti Warner Bros. Discovery bude možné sledovat na streamovací platformě HBO Max od 8. března 2024.

Od Paula Kinga, scenáristy a režiséra filmů o Paddingtonovi, Davida Heymana, producenta filmů o Harrym Potterovi, Gravitaci, Barbie a Paddingtonovi, a producentů Alexandry Derbyshire (filmy o Paddingtonovi, Jurský svět: Dominion) a Luka Kellyho („Muzikál Roalda Dahla“) přichází opojná směs kouzel a hudby, chaosu a emocí, to vše vyprávěné s báječným humorem.

Film Wonka již brzy na HBO Max (foto: WBD)
▲ Film Wonka již brzy na HBO Max (foto: WBD)

Vedle Chalameta zde hrají Calah Lane („Den, který přijde“), držitel cen Emmy® a Peabody Keegan-Michael Key („Ples“, „Schmigadoon“), Paterson Joseph („Vigil“, „Noughts + Crosses“), Matt Lucas („Paddington“, „Alenka v říši divů“, „Malá Británie“), Mathew Baynton („Chybující muži“, „Přízraky“), na Oscara® nominovaná Sally Hawkins („Tvar vody“, filmy „Paddington“, „Spencer“), Rowan Atkinson (filmy „Johnny English“ a „Mr. Bean“, „Love Actually“), Jim Carter („Downton Abbey“), s držitelkou Oscara® Olivií Colman („Favoritka“, „Ztracená dcera“, „The Crown“) a Hughem Grantem („Paddington 2“, „Deník Bridget Jonesové“, „Notting Hill“, „Čtyři svatby a jeden pohřeb“). Ve filmu dále hrají Natasha Rothwell („Bílý lotos“, „Insecure“), Rich Fulcher („Marrige Story“, „Rozčarování“), Rakhee Thakrar („Sex Education“, „Čtyři svatby a jeden pohřeb“), Tom Davis („Paddington 2“, „Král Gary“) a Kobna Holdbrook-Smith („Paddington 2“, „Zack Snyder's Justice League“, „Mary Poppins se vrací“).

Scénář napsali Simon Farnaby („Paddington 2“) a Paul King podle Kingova příběhu a postav vytvořených Roaldem Dahlem. Michael Siegel, Cate Adams, Rosie Alison a Tim Wellspring jsou producenty. Kingův tvůrčí je složený z kameramana Chung-hoon Chunga („Poslední noc v Soho“, „Služebnice“, „Oldboy“); na Oscara® nominovaným scénografem Nathanem Crowley („Tenet“, „Dunkirk“); střihačem Markem Eversonem (filmy „Paddington“, „Johnny English znovu zasahuje“); kostýmní výtvarnicí a držitelkou Oscara® Lindy Hemming (filmy „Paddington“, „Temná noc“, „Casino Royale“, „Topsy-Turvy“), a skladatelem Joby Talbot (filmy „Zpívej“).

Původní písně pro film složil Neil Hannon ze skupiny The Divine Comedy.

zdroj: HBO

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články