Quantcast

Šéf ČT představil svůj Etický panel. Všechny nominované schválila Rada ČT

| redakce | tisk | názory

Generální ředitel České televize Jan Souček prezentoval nominace do Etického panelu na zasedání Rady ČT. Do pětičlenného poradního orgánu usednou novinářka Alžběta Bajgartová, proděkan Právnické fakulty UPOL Maxim Tomoszek, mluvčí České lékařské komory Michal Sojka, emeritní ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků a dokumentarista Jan Hanák. Všechny nominované radní schválili.

Etický panel České televize vnímám jako nepostradatelný poradní orgán při výkonu své činnosti. Jeho základním posláním je posuzování otázek, které vyplývají z uplatňování Kodexu ČT. Má posílit důvěru veřejnosti v odpovědný přístup k otázkám profesní etiky a jejího dodržování. Věřím, že nominovaní odborníci mi pomohou právě ve složitých otázkách a posílí důvěru v Českou televizi,“ říká generální ředitel České televize Jan Souček.

Areál Kavčích hor (foto: Petra Závodná)
▲ Areál Kavčích hor (foto: Petra Závodná)

Do pětičlenného panelu usednou novinářka, fotografka, dokumentaristka Alžběta Bajgartová, proděkan Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Maxim Tomoszek, lékař a mluvčí České lékařské komory Michal Sojka, novinářka a emeritní ředitelka Nadace Charty 77 - Konto Bariéry Božena Jirků a katolický kněz, dokumentarista a vyučující na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI Jan Hanák.

Etický panel jedná výhradně na základě zadání, která obdrží od generálního ředitele ČT. Projednávání každého případu uzavírá jednomyslně přijatým usnesením.

zdroj: ČT

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články