Quantcast

Další tři privátní tv kanály z Ukrajiny na Astře 3C

| redakce | tisk | názory

Na satelitu Astra 3C (dříve Astra 5B), který je zaparkován na orbitální pozici 23,5°E, stejně jako Astra 3B, zahájily vysílání další tři televizní stanic z Ukrajiny.

Pro potřeby technických testů využívají ukrajinské programy kapacitu na kmitočtu 12,285 GHz s vertikální polarizací. Vedle distribučního obsahu v režimu T2-MI (nutný přijímač s podporou T2-MI) se v multiplexu vysílají i televizní a rozhlasové stanice, které jsou dostupné na běžných přijímačích.

ICTV - záběr z příjmu stanice ze satelitu Astra 3C
▲ ICTV - záběr z příjmu stanice ze satelitu Astra 3C

Nejnovějšími přírůstky v multiplexu jsou programy ukrajinských privátních vysílatelů - ICTV, Novy Channel a STB (Telekanal Svit TV - STB). Všechny tyto stanice vysílají v MPEG-4 (H.264) v klasickém SD rozlišení. Vysílání je šířeno volně ( FTA) a tedy dostupné jak divákům volných programů, tak i klientů česko-slovenské satelitní platformy Skylink, která rovněž využívá obě výše uvedené družice satelitního operátora SES (Astra).

Připomeňme, že ve výše uvedeném DVB-S2 multiplexu se během tohoto týdne objevilo několik stanic - Suspilne News (FTA), Suspilne Kultura (CA BISS), Inter HD (FTA), 1+1 Marafon (FTA) a 1+1 International (CA BISS).

Příjmové podmínky uvedené frekvence jsou ve střední Evropě výborné. Multiplex je možné přijímat s parabolami od průměru cca 60 cm.

technické parametry - ICTV, Novy Channel a STB:

• Astra 3C (23,5°E), freq. 12,285 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články