Ruská televize Pervyj kanal začíná přecházet na Ruskrypt
| redakce | tiskRuská národní televize Pervyj kanal začíná postupně přecházet z kódovacího systému BISS na vlastní kódovací systém Ruskrypt.
Pervyj kanal s dvouhodinovým časovým posunem se doposud vysílal na satelitu Express AM 1 (40°E), na kmitočtu 3,675 GHz, pol. R, SR 33484, FEC 7/8) ve dvou systémech BISS a Ruskrypt. Kódovaná verze v BISS byla odpojena. Znamená to, že provozovatel zahájil proces přechodu na systém Ruskrypt.
Všechny ruské programové verze stanice Pervyj kanal jsou nyní kódovány z důvodu omezení vysílacích práv k některým pořadům (filmy, sport). Jedním z důvodů je také fakt, že Pervyj kanal byl pirátsky šířen v řadě zemí bývalého Sovětského svazu. Televize na to zareagovala spuštěním speciální verze stanice Pervyj kanal SNG.
Pro Evropu je určen program First Channel International, který se vysílá přes satelit Hot Bird 6 (13°E), na kmitočtu 12,597 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4. Signál této verze nyní kódován.
zdroj: sat-digest.com
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Rozhovor s prezidentem republiky
20:00 Souboj u El Diablo
20:20 Buldok z Poděbrad (1)
20:15 Asia Express (3, 4)
20:10 Záhada Severního moře
20:05 Katie Fforde: První láska
20:30 Duel šampiónov
20:10 Budujeme Slovensko
20:30 Horná Dolná I. (7)
20:20 Vezmeš si mě?