Quantcast

Eutelsat W3A plně v provozu, Eutelsat W3 se přesune na východ

| redakce | tiskobrázek k článku: Eutelsat W3A plně v provozu, Eutelsat W3 se přesune na východ

Nová družice společnosti Eutelsat - Eutelsat W3A - byl v noci z 15. na 16. a z 16. na 17.května postupně uveden do provozu na pozici 7°E, kde nahradil služby původní satelitu Eutelsat W3.

Všechny služby, které byly doposud dostupné na satelitu Eutelsat W3, mají po přechodu na nový satelit podstatně lepší pokrytí signálem a to nejen Evropy, ale i Blízkého Východu, západní Ásie a severní Afriky.

Vedle transpondérů v Ku pásmu má satelit i transpondéry v Ka pásmu, což znamená rozšíření možností využití satelitu i co do služeb vysokorychlostního oboustranného internetu ze satelitu.

Eutelsat W3A byl vynesen na orbitální dráhu 16.března 2004, testy dokončil operátor satelitu 31.3.2004, v dubnu zůstal W3A na testovací pozici 1,7°E. 3.května začal postupný proces přesunutí satelitu na pozici 7°E. Dne 14.5.2004 byl satelit připraven na přenos služeb ze staršího satelitu Eutelsat W3.

Přesun na nový satelit Eutelsat W3A došlo během dvou nocí. V první noc byly na nový satelit přeneseny služby Reuters i Hughes Network Systems, druhou noc pak služby ostatních operátorů - Eurovision European Broadcasting Union, DigiTurk, RAI, TVP SA a dalších klientů. Přesun na nový satelit trval méně jak 30 sekund, nejdéle až 90 sekund.

Původní družice Eutelsat W3 pracovala 5 let na pozici 7°E. V nejbližší době bude družice přesunuta na novou pozici 48°E, kde bude dále sloužit klientům z Evropy, Blízkého Východu, severní Afriky i střední Ásie.

(satkurier.pl)

Reklama
Vybrané články