Další satelit Arabsatu bude vynesen příští rok
| redakce | tiskSatelitní operátor Arabsat plánuje vynesení dalšího satelitu. V pořadí již pátá družice bude vynesena ve druhém čtvrtletí roku 2008. Informoval o tom prezident a CEO Arabsatu.
Nový satelit Badr 6 bude zhotoven a dodán v prvním kvartále příštího roku. Se zahájením komerčního provozu družice se počítá v polovině roku 2008.
Arabsat je také pověřen návrhem dalších tří telekomunikačních satelitů, které budou vyneseny v letech 2009 a 2010.
Přes satelity Arabsat se v současnosti přenáší 240 televizních a rozhlasových programů pro 130 milionů diváků. V listopadu 2006 byl úspěšně vynesen satelit Badr 4, který rozšířil kapacitu pro broadcastery ze Středního Východu a Afriky.
zdroj: Gulf Sat
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Zázraky přírody
20:00 Bitva o Británii
20:20 Superlov III
20:15 Zákony vlka (8)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Anjeli strážni
20:10 Gól sezóny
20:20 V sedmém nebi