Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Digi TV upravilo kódování a vyřadilo piráty

| redakce | tisk

Multiregionální digitální satelitní placená televize Digi TV včera provedla změnu v kódování Nagravision 2 CAS 6 a vyřadila veškerý pirátský příjem této pay-tv programů pro většinu zemí, kde působí.

V době zveřejnění tohoto textu ještě nebyly dostatečně ochráněny programy Digi TV pro chorvatský a slovinský trh, které ještě fungují přes pirátské dekodéry (tzv. EMU - softwarovou emulaci). Česká, slovenská, maďarská i rumunská nabídka přešly na vyšší zabezpečení.

Krok ze strany operátora Digi TV byl vcelku očekávaný - na internetu se totiž objevily programové soubory (EMU) pro řadu set top boxů, které dokonce uměly Nagravision autoupdate - tedy aumatické vyhledávání kódů po změně ze strany provozovatele služby.

Digi TV používá kódovací systém Nagravision, který je poměrně dobře rozpracován hackery. Problémy s piráty řeší také další platformy v tomto systému - Premiere, Kabel Deutchland, Cyfrowy Polsat i TV Cabo. Portugalská služba TV Cabo provádí výměnu karet a přechází na Nagravision 3.

Služba Digi TV se vysílá na transpondérech satelitu Intelsat 10-02, tj. na pozici 1°W.

UPDATE: Krátce před polednem se na internetu objevily aktualizace na Nagravision AU pro Digi TV pro některé přijímače s EMU.

Reklama
Vybrané články