Dcera ORF se chce účastnit digitalizace v ČR a SR
| redakce | tiskORS, dceřiná společnost rakouské veřejnoprávní ORF, zvažuje mezinárodní expanzi s digitálním vysíláním. Deníku Standard to potvrdil Michael Wagenhofer, šéf společnosti ORS. Podle listu jsou možnými zeměmi expanze firmy Česká republika, Slovensko a Rumunsko. Wagenhofer tyto krajiny nechtěl potvrdit a ani informace komentovat.
Nejpozději do roku 2015 mají všechny státy Evropské unie dokončit přechod z analogového na digitální pozemní vysílání (DVB-T). Přechod na nový formát vysílání vyžaduje nemalé investice a hledají se způsoby, jak proces digitalizace pokrýt i po finanční stránce. ORS by se proto mohla stát investorem české, slovenské i rumunské digitalizace.
Společnost ORS mimo jiné v Rakousku provozuje síť digitálních pozemních vysílačů (DVB-T) a také kódované satelitní vysílání programů rakouské veřejnoprávní televize ORF (programy ORF1 a ORF2) a obdobné služby i pro další klienty. Programy ORF1 a ORF2 se vysílají přes satelit Astra (19,2°E) v kódovacích systémech CryptoWorks a Nagravision. Ve stejných systémech podmíněného přístupu je i program ORF1 HD (kanál v HDTV).
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová V
20:00 Stanley Tucci a všechny chutě Itálie II: Apulie
20:20 Chalupáři (10)
20:15 Polabí (39)
20:10 Kojak: Nikdo není tak slepý
20:05 Policie Delta
20:30 Doktorka Alexandra
20:10 Symboly zla
20:30 Dunaj, k vašim službám XIII. (3)
20:20 Bad Cop: Zlý polda (1/10)