BBC HD od prosince v Polsku

| redakce | tiskobrázek k článku: BBC HD od prosince v Polsku

Dne 1. prosince začne na polském trhu působit nový kanál ve vysokém rozlišení (HDTV) pod názvem BBC HD. Zpočátku bude dostupný pouze v anglickém jazyce. Jako první jej do své nabídky zřejmě zařadí největší polská satelitní síť Cyfrowy Polsat (Hot Bird, 13°E).

Cyfrowy Polsat má již ve své nabídce všechny tématické programy BBC - tedy BBC Entertainment Polska, BBC Knowledge Polska, BBC Lifestyle Polska a Cbeebies Polska. Vedle paketu Cyfrowy Polsat se program BBC zřejmě objeví v nabídkách některých kabelových sítí po celém Polsku.

V únoru 2009 odstartuje polská jazyková verze BBC HD. Stanice bude připravená speciálně pro potřeby polských diváků. Stanice přinese dokumentární filmy, informace a seriály.

BBC HD vysílá volně přes satelit Astra 2D (28,2°E) ve verzi pro Velkou Británii. Do zemí mimo britské ostrovy se bude vysílat jiná programová verze. Vedle Polska se BBC HD od prosince bude vysílat také ve Skandinávii v rámci platformy Canal Digital na satelitech Thor 3/ Thor 5 a Intelsat 10-02.

zdroj: satkurier.pl