Xtrend 1000

Pluginy pro Dreambox (2.)

| Tisk

Multimediální satelitní přístroje Dreambox jsou připraveny na nainstalování dalších doplňkových programů (plugin), které rozšíří možnosti využití Vašeho Dreamboxu. Nedávno jsme Vám představili první 3 zajímavé pluginy pro Dreambox, dnes se podíváme blíže na další trojku - tentokrát se dočkají zájemci o informace o počasí, též o systémové informace Dreamboxu a nakonec si zalistujeme kalendářem.

Na konci článku tentokrát neuvádíme link, kde je možné stáhnou následující pluginy. K popisu těchto pluginů jsme použili poslední image SF Teamu v.3.1. Využili jsme možnosti stažení pluginů Dreamboxem přímo z internetu. K tomu je zapotřebí nainstalované internetové připojení k Dreamboxu (na Dreamboxu v nastavení sítě uvedeme u položek "nameserver" i "gateway" IP adresu počítače (např. 192.168.0.1), poté nastavíme (ve Win XP) sdílení připojení.

Pluginy si pak můžeme k nainstalování vybírat z menu Nastavení - External Addons - Download Addons. Po vybrání pluginu se začne stahovat. Stav stahování souboru se zobrazuje textově i graficky, po stažení se Dreambox zeptá, zda má program nainstalovat. Po úspěšném stažení se zobrazí závěrečná informace o instalaci (úspěch, neúspěch).

WeatherWEATHER - JAKÉ JE POČASÍ?
Zajímá Vás, jaké bylo (je) počasí na různých meteorologických stanicích v České republice a též v zahraničí? Nainstalujte si plugin Weather a můžete získávat informace o počasí z řady míst v ČR a v zahraničí. K načítání aktuálních informací o počasí je pochopitelně nutné internetové připojení.

Jak to celé funguje: Plugin Weather nalezneme, jako obvykle, pod žlutým tlačítkem. Pokud jsme připojeni k internetu, můžeme si spustit plugin Weather. Nejprve nám nabídne město pro které chceme informace o počasí a poté nám Dreambox zobrazí všechny dostupné informace v textové podobě včetně znázornění počasí pomocí grafického symbolu (viz. obrázek).

SYSINFO - NENÍ MŮJ DREAMBOX NEMOCNÝ?SysInfo
Máte problémy s Dreamboxem, či chce získat více technických informací o přístroji? Nainstalujte si plugin SysInfo, který nabízí celkem 8 základních položek - Dreambox Infos, Filesystem, Kernel Message, CPU Info, Procedures, Devices, Memory RAM, Memory FLASH.

Jak to celé funguje: plugin nalezneme opět pod žlutým tlačítkem s celkem osmi základními položkami. Vyberte si z nabídky ty informace, které Vás zajímají šipkami nahoru/dolu a poté potvrďte 2x stisknutím tlačítka OK na dálkovém ovladači.

Zobrazí se cenné informace o Dreamboxu, HDD a paměti. Z těchto informací můžeme i analyzovat chování Dreamboxu. Interní flash paměť není nekonečná a po nainstalování jednoho či dvou větších pluginů do interní paměti může být Dreambox nestabilní (pro instalaci více pluginů doporučujeme použít použít externí zařízení - HDD, USB).

SysInfoNa následujícím obrázku jsou zachyceny informace z pluginu SysInfo - nabídka "Dreambox Infos".

Plugin SysInfo je určen nejen pokročilým uživatelům Dreamboxu, ale i začátečníkům, kteří neovládají základní příkazy Linuxu.

TuxCalTUXCAL - POTŘEBUJETE K RUCE KALENDÁŘ?
Plánujete si schůzku či potřebujete mít přehled o dnech v měsíci? Pro tyto účely - a nejen pro ně - je tu utilitka TuxCal, tedy "klasický" jednoduchý kalendář.

Jak to celé funguje: Po instalaci pluginu TuxCal jej nalezneme tradičně pod žlutým tlačítkem.

V kalendáři se můžeme pohybovat - šipky vlevo/vpravo umožňují pohyb v kalendáři po měsících, šipky nahoru/dolu zase po letech.