Xtrend 1000

Pluginy pro Dreambox

| Tisk

V poslední době mohou uživatelé multimediálního přístroje Dreambox najít na internetu řadu velmi povedených EMU firmware, stejně tak i nespočet zajímavých plugin, které dále rozšiřují možnosti populárního přijímače. V dnešním dílu jsme se vám rozhodli představit 3 vybrané pluginy, které mohou být zajímavé i pro náročnější uživatele Dreamboxů.

EPG DB - LEPŠÍ EPG PRO TV PROGRAMY
Nejste spokojeni s velmi kvalitním EPG (= elektronický programový průvodce), který mj. brilantně funguje i na české pay-tv UPC Direct? Chcete více? Řešením je plug-in EPG DB.

Plugin EPG DB přináší podrobné informace o televizním programu na několik dní dopředu u provozovatelů platforem, které užívají technologii Media Highway (C+ France, Digital+, Canal Digitaal, Sky Italia, Cyfra+).

Plugin pro Dreambox - EPG db

Jak to celé funguje: Nakopírujte přes FTP do Dreamboxu soubory "epgdb_lk.so", "epgdb_lk.cfg" do složky ‘/var/tuxbox/plugins’. Soubor "epguiu.conf" můžete zeditovat v řádku "epgFileName=/hdd/epg.dat" určujeme, kam se bude EPG ukládat (v našem ukázkovém případě na hard disk). Poté soubor uložíme do adresáře "spallared", který vytvoříme ve složce "/var".

Plugin pro Dreambox - EPG db

Kde se vysílají data MHP pro EPG:

Paketdružicekmitočetpol.SRFEC
Canal+/Canal Satellite FranceAstra 19.2E12,363V275003/4
Canal DigitaalAstra 19.2E12,515H220005/6
Canal Satelite DigitalAstra 19.2E11,508V220005/6
Sky ItalyHot Bird 13E12,054H275003/4
Cyfra+Hot Bird 13E10,719V275003/4


Pokud instalace pluginu proběhla v pořádku, najdeme pod modrým, příp. žlutým tlačítkem novou položku v menu. Nyní se zde objeví nová položka "EPG gui". Potvrdíme OK a pokud máme aktuálně navolen některý z kanálů v tabulce (viz výše), můžeme načíst EPG - modré tlačítko (UTILS) a pak "Download now", "GO". Po chvíli se načte aktuální televizní program. U platformy Canal+ France se načetl program na 72 stanic. Nyní si v seznamu vybereme stanici, povrdíme stiskem OK a můžeme listovat v programu na několik dní dopředu.

Poznámka: tlačítkem "GRID EPG" vyvoláme informace o aktuálním a následujícím programu pro všechny stanice provozovatele.

FEEDSHUNTER - VYHLEDÁVÁNÍ PŘENOSOVÝCH KANÁLŮ
Dreambox se dá použít i pro vyhledávání přenosových kanálů. K tomuto účelu slouží plugin "Feedshunter".

Instalace: nakopírujte všechny soubory feedshunter.* opět do adresáře ‘/var/tuxbox/plugins’. V menu pluginů (modré, příp. žluté tlačítko) se objeví nová položka "Feeds Hunter".

Plugin pro Dreambox - FeedsHunter

Jak to celé funguje: nalaďte si některou družici, kde chcete vyhledávat přenosové kanály (zajímavé jsou družice Eutelsat W2, W1, NSS 7) a aktivujte plugin. V prvním řádku zadejte kmitočet, od kterého bude Dreambox skenovat (vyhledávat), ve druhém do kterého kmitočtu bude skenovat. Ve třetím řádku zadáte SR (symbolovou rychlost), kterou při vyhledávání bude používat (nejčastěji se u přenosových kanálů používá SR 5632 a 6111), v řádku "Step scansione" určíte po jakých krocích bude Dreambox vyhledávat. A poslední pátý řádek je jasný - zde zadáte polarizaci, kterou při skenování bude používat. Zeleným tlačítkem spustíte vyhledávání, červeným ukončíte plugin.

Plugin pro Dreambox - FeedsHunter

DVB LOGGER - PLUGIN PRO LOGOVÁNÍ INSTRUKCÍ
Poslední utilitu - plugin pro Dreambox snad není potřeba blíže popisovat. Slouží pro logování instrukcí mezi přijímačem a kartou. Uživatel doposud mohl používat Season interface, teď má v ruce (v Dreamboxu) silný nástroj pro získávání EMM dat. Popis instalace: nakopírujte soubory logger.* do adresáře ‘/var/tuxbox/plugins’. V menu pluginů (nejčastěji modré, příp. žluté tlačítko) se objeví položka "DVBLogger :: 2.0".

Plugin pro Dreambox - DVB logger

Tlačítkem START (modré tlačítko) spustíme zápis 50 EMM dat do zvoleného adresáře (podle nastavení souboru "logger.conf").

Plugin pro Dreambox - DVB logger

Možnosti využití a použití pluginu DVB logger necháme pro vaše samostudium.

Všechny popisované plug-iny si můžete stáhnout ze sekce Software.