Quantcast

Óčko již testuje na družici Astra 2C

| Tisk

logoS demosmyčkou "Hudbu česky vidět - slyšet" začalo na družici Astra 2C, na pozici 19,2°E, na kmitočtu 10,832 GHz, polarizace horizontální, SR 22000, FEC 5/6, na identifikátorech service ID 61990, video PID 161, audio PID 162 zkušební vysílání česká hudební televize Óčko.

Na obrazovce se opakuje klasický 30ti sekundový sport propagující Óčko TV (ohlušující - omračující - odvazová - odpočinková - odbržděná), který dobře znají fanoušci této stanice. V dolní části obrazovky rotuje text v češtině a angličtině: "On 1st May first Czech Music TV channel Ocko, will start free-to-air on this channel. 1.května na tomto programu startuje volné vysílání první české hudební televize Óčko."



Technická kvalita obrazu je zhruba stejná jako na družici Eurobird-1 (28,5°E), na kmitočtu 12,607 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4. Podle nepotvrzených informací bude Óčko používat vyšší bit rates oproti současnému signálu v paketu Czech Link.

Na satelitu Astra 19,2°E tak máme historicky první trvale nekódovaný televizní program. Provozovatel zde zahájí pravidelné vysílání již 1.5.2004, tedy ve významný den, kdy Česká republika spolu s dalšími devíti státy vstoupí do Evropy. Na řadu přichází už jen otázka: která další česká či slovenská nekódovaná stanice vstoupí na satelit Astra 19,2°E a podpoří tak individuální satelitní příjem?

redakce





Reklama




Vybrané články