V UPC Direct již testuje MGM Channel

| Tisk

logo Ve středoevropské satelitní pay-tv platformě UPC Direct se již objevilo testovací vysílání nového filmového kanálu MGM Channel určený pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Abonenti platformy mohou na programu MGM Channel vidět promo materiál stanice - filmy, na které se mohou diváci těšit v následujících dnech a týdnech. Na obrazovce rotuje text (zatím jen) v maďarštině, který upozorňuje na start nového filmového kanálu. Všechny zapojené audio stopy přenášejí promo v angličtině. Ostré vysílání MGM Channel bude obsahovat českou i maďarskou audio stopu.

MGM Channel Central Europe zahájí vysílání 26.10.2006 ve 20:30 hodin akčním filmem "Nikdy neříkej nikdy". Program bude šířen v základní programové nabídce "Rodina" platformy UPC Direct v Česku i na Slovensku a podle informací na obrazovce bude v Maďarsku šířen v rozšířeném programovém balíčku Plus. Postupně se objeví i v kabelových sítích UPC a dalších operátorů, kteří si musí požádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu programové nabídky spočívající v rozšíření o novou stanici MGM Channel.

MGM Channel získal vysílací licenci 12.října 2006 u Bavorského zemského úřadu pro nová média (BLM). Na jaře příštího roku chce provozovatel rozšířit distribuci programu i na rumunský trh.

Stanice bude využívat rozsáhlou filmovou knihovnu společnosti Metro Goldwyn Mayer. V MGM Channel drží 49,5% podíl MGM Networks CE BV. Stejný podíl drží i společnost chellomedia Investments BV. Zbývající 1% vlastní MGM Channel Central Europe GP B.V..


Program na první dny vysílání MGM Channel


Čtvrtek 26. října 2006

20:30 Nikdy neříkej nikdy
(Never Say Never Again) Akční film USA/VB/SRN, 129 min. Režie: Irvin Kershner, hrají: Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Kim Basinger. Legendární James Bond zachraňuje svět před raketami v rukou mocného šílence.

22:40 Do háje, no a co
(S.F.W.) Komedie USA, 1994, 92 min. Režie: Jefery Levy, hrají: Stephen Dorff, Reese Witherspoon, Jake Busey. Nečekaná a nechtěná sláva potká mladíka, který byl držen jako rukojmí teroristů a dostal se tak do celostátních médií.

00:15 Foxy Brownová
(Foxy Brown) Akční film USA, 1974, 98 min. Režie: Jack Hill, hrají: Pam Grier, Antonio Fargas, Peter Brown. Sexy černoška Foxy Brownová se bude nekompromisně mstít za svého přítele, kterého má na svědomí nebezpečný zločinecký gang.

01:45 Dillinger
(Dillinger) Akční drama USA, 1973, 103 min. Režie: John Milius, hrají: Warren Oates, Ben Johnson, Michelle Phillips. Pravdivý příběh jednoho z nejslavnějších gangsterů Ameriky třicátých let plný střelby, rychlých aut a krásných žen.

03:30 Angel Unchained
(Angel Unchained) Akční film USA, 1970, 92 min. Režie: Lee Madden, hrají: Don Stroud, Luke Askew, Larry Bishop. Biker Angel a jeho parťáci pomáhajíl bránit hippie komunu proti útokům rozzlobených venkovanů.

05:05 Rudá maska
(Masque Of The Red Death, The) Horor VB, 1964, 86 min. Režie: Roger Corman, hrají: Vincent Price, Hazel Court, Jane Asher. V klasice E.A. Poea princ uzavře svůj zámek v obraně proti 'červené smrti' - moru, který zasáhl celou jeho zem.


Pátek 27. října 2006

06:35 Plážová párty
(Beach Party) Romantická komedie USA, 1963, 94 min. Režie: William Asher, hrají: Robert Cummings, Dorothy Malone, Frankie Avalon. Antropolog, studující seznamovací zvyklosti teenagerů, se vydá na pláž prozkoumat jev zvaný žárlivost.

08:10 Vyjímečná dobrodružství Super Dava
(Extreme Adventures Of Super Dave, The) Komedie USA, 2000, 88 min. Režie: Peter MacDonald, hrají: Bob Einstein, Dan Hedaya, Gia Carides. Super Dave je v důchodu a toto je jeho úplně poslední kaskadérský kousek.

09:40 Správná věc
(Getting It Right) Komedie VB, 1989, 99 min. Režie: Randal Kleiser, hrají: Jesse Birdsall, Jane Horrocks, Helena Bonham Carter. Stydlivému Gavinovi je jednatřicet, stále bydlí u rodičů, ale zajímají se o něj rovnou tři ženy!

11:20 Příběh kosatky
(Namu, The Killer Whale) Rodinný film USA, 1966, 86 min. Režie: László Benedek, hrají: Robert Lansing, John Anderson, Robin Mattson. Když vážíte šest tun a říkají o vás, že jste vrah, je těžké najít si kamarády.

12:50 Alexandr Veliký
(Alexander The Great) Historický film USA/Šp., 1956, 135 min. Režie: Robert Rossen, hrají: Richard Burton, Fredric March, Claire Bloom. Výpravný film sleduje život Alexandra Velikého, který dobyl území od Balkánu až po Indii.

15:05 Žena za výlohou
(Woman In The Window (Colorized)) Thriller USA, 1945, 95 min. Režie: Fritz Lang, hrají: Edward G. Robinson, Joan Bennett, Raymond Massey. Vysokoškolský profesor Wanley a jeho přátelé jsou posedlí portrétem ženy v okně vedle pánského klubu…

16:45 Sladké lži
(Sweet Lies) Romantická komedie Fr./USA, 1988, 93 min. Režie: Nathalie Delon, hrají: Treat Williams, Joanna Pacula, Julianne Phillips. Zaměstnanec pojišťovny se v Paříži stane předmětem sázky mezi třemi děvčaty o to, která jej dokáže svést.

18:20 Nikdy neříkej nikdy

20:30 Válečné hry
(WarGames) Sci-fi thriller USA, 1983, 109 min. Režie: John Badham, hrají: Matthew Broderick, Dabney Coleman, John Wood. Teenager omylem pronikne do počítačového systému ministerstva obrany a rázem má v rukou osud lidstva.

22:20 Rollerball
(Rollerball) Akční sci-fi USA, 1975, 120 min. Režie: Norman Jewison, hrají: James Caan, John Houseman, Maud Adams. V rollerballu, brutálním sportu budoucnosti, který nahrazuje válku a kde nejsou žádná pravidla, je vražda jen součástí hry.

00:25 Zlaté jehly
(Golden Needles) Akční film USA, 1974, 89 min. Režie: Robert Clouse, hrají: Joe Don Baker, Elizabeth Ashley, Ann Sothern. Několik skupin bojuje o nepříliš zajímavou sošku, která ale ukrývá zlaté jehly s naproto unikátními vlastnostmi.

01:55 Teplý letní déšť
(Warm Summer Rain) Drama USA, 1989, 81 min. Režie: Joe Gayton, hrají: Kelly Lynch, Barry Tubb, Ron Sloan. Po pokusu o sebevraždu se žena dostane do víru alkoholu a podivných situací se závažnými důsledky.

03:20 Opičí experiment
(Monkey Shines: An Experiment In Fear) Horor USA, 1988, 109 min. Režie: George A. Romero, hrají: Jason Beghe, John Pankow, Kate Mc Neil. Ochrnutý muž si na pomoc vycvičil opici, ale u zvířete se začne objevovat nečekaná zloba.

05:10 Body Slam
(Body Slam) Komedie USA, 1987, 89 min. Režie: Hal Needham, hrají: Dirk Benedict, Tanya Roberts, Roddy Piper. Nepříliš úspěšný hudební manažer omylem začne zastupovat také profesionálního zápasníka, což se nakonec ukáže jako zásah štěstěny.


Sobota 28. října 2006

06:40 Bláznův deník
(Diary Of A Madman) Horor USA, 1963, 93 min. Režie: Reginald Le Borg, hrají: Vincent Price, Nancy Kovack, Chris Warfield. Sochař posedlý démonem zla si najme pro svou práci modelku, aby následně zjistil, že byla brutálně zavražděna.

08:15 Kočičko, kočičko miluji tě
(Pussycat, Pussycat, I Love You) Komedie USA, 1970, 97 min. Režie: Rodney Amateau, hrají: Ian McShane, Anna Calder-Marshall, John Gavin. Americký spisovatel se radí s podivným psychiatrem kvůli plešatění a krachujícímu manželství.

09:55 Claim na hluchém potoku
(Claim, The) Drama VB/Fr./Kan., 2000, 116 min. Režie: Michael Winterbottom, hrají: Peter Mullan, Milla Jovovich, Wes Bentley. Zlatokop kdysi prodal svou ženu a dceru výměnou za bohatství, ale před svou minulostí neuteče.

11:55 Liščata
(Foxes) Drama USA, 1980, 102 min. Režie: Adrian Lyne, hrají: Jodie Foster, Cherie Currie, Marylin Kagan. Skupinka přátel dospívá v asfaltové poušti údolí San Fernando za pomoci notnách dávek alkoholu, drog a sexu.

13:40 Rockula
(Rockula) Muzikálová komedie USA, 1990, 87 min. Režie: Luca Bercovici, hrají: Dean Cameron, Toni Basil, Thomas Dolby. Mladý upír si celých 400 let nemohl užít s žádnou ženou kvůli prastaré kletbě, ale nyní má šanci vše napravit!

15:10 Bílá velryba
(Moby Dick) Dobrodružný film VB, 1956, 111 min. Režie: John Huston, hrají: Gregory Peck, Richard Basehart, Leo Genn. V tomto filmu podle klasické předlohy se posedlý kapitán Achab pokouší vyhrát svůj životní boj s obrovskou bílou velrybou.

17:05 Návrat do školy
(Back To School) Komedie USA, 1986, 93 min. Režie: Alan Metter, hrají: Rodney Dangerfield, Sally Kellerman, Burt Young. Aby pomohl svému synovi prokousat se vysokou školou, zapíše se rozverný a bohatý podnikatel také jako student.

18:40 Válečné hry
(WarGames) Sci-fi thriller USA, 1983, 109 min. Režie: John Badham, hrají: Matthew Broderick, Dabney Coleman, John Wood. Teenager omylem pronikne do počítačového systému ministerstva obrany a rázem má v rukou osud lidstva.

20:30 Dravec a feťák
(Falcon And The Snowman, The) Thriller USA, 1985, 127 min. Režie: John Schlesinger, hrají: Timothy Hutton, Sean Penn, Pat Hingle. Pravdivý příběh dvou kamarádů z movitých amerických rodin, kteří zradí vlast a prodají vládní tajemství Rusům.

22:40 Vítejte v L.A.
(Welcome To L.A.) Drama USA, 1976, 99 min. Režie: Alan Rudolph, hrají: Keith Carradine, Sally Kellerman, Geraldine Chaplin, Harvey Keitel. Životy a romantické pletky skupiny mladých lidí, co dosáhli v Los Angeles úspěchu doslova přes noc.

00:20 Zastavení na Missouri
(Missouri Breaks, The) Western USA, 1976, 122 min. Režie: Arthur Penn, hrají: Marlon Brando, Jack Nicholson, Randy Quaid. Tom Logan je zloděj koní, ale rancher Braxton si právě najal někoho, jehož zaměstnáním je zrovna takové zloděje chytat.

02:25 Návrat muže, kterému říkali kůň
(Return Of A Man Called Horse) Western USA, 1976, 121 min. Režie: Irvin Kershner, hrají: Richard Harris, Gale Sondergaard, Geoffrey Lewis. Anglický gentleman se vraci do Ameriky, aby zachránil indiánský kmen před vyhynutím.

03:30 Dům, kde přebývá ďábel
(House Where Evil Dwells, The) Horor USA/Jap., 1982, 85 min. Režie: Kevin Connor, hrají: Edward Albert, Susan George, Doug McClure. Americká rodina se nastěhuje do domu v Kjótu, který skrývá dávnou samurajskou kletbu.

05:05 Rollerball
(Rollerball) Akční sci-fi USA, 1975, 120 min. Režie: Norman Jewison, hrají: James Caan, John Houseman, Maud Adams. V rollerballu, brutálním sportu budoucnosti, který nahrazuje válku a kde nejsou žádná pravidla, je vražda jen součástí hry.


Neděle 29. října 2006

07:10 Sedmý úsvit
(7th Dawn, The) Dobrodružný film VB, 1964, 119 min. Režie: Lewis Gilbert, hrají: William Holden, Susannah York. Po skončení druhé světové války musí lidé v Malajsii i nadále bojovat s politickými i osobními intrikami provázejícími tamní život.

09:10 Snadná cesta vzhůru
(How To Succeed In Business...) Muzikálová komedie USA, 1967, 117 min. Režie: David Swift, hrají: Robert Morse, Michele Lee, Rudy Vallee. Ambiciózní umývač oken hodlá díky příručce vyšplhat po firemním žebříku do nebetyčných výšin.

11:10 Nikdy neříkej nikdy

13:20 Sladká vůně úspěchu
(Sweet Smell Of Success) Drama USA, 1957, 93 min. Režie: Alexander Mackendrick, hrají: Burt Lancaster, Tony Curtis, Susan Harrison. Vlivný sloupkař si najme agenta, který má za úkol rozbít vztah jeho sestry s jazzovým hudebníkem.

14:55 Legenda o ztraceném
(Legend Of The Lost) Dobrodružný film It./USA, 1957, 105 min. Režie: Henry Hathaway, hrají: John Wayne, Sophia Loren, Rossano Brazzi. Hledat poklad uprostřed vyprahlé pouště se vydává hledač pokladu, průvodce a napravená prostitutka.

16:45 Rokenrolová parta
(In Crowd, The) Drama USA, 1988, 92 min. Režie: Mark Rosenthal, hrají: Donovan Leitch, Joe Pantoliano, Jennifer Runyon. Příběh mladíka, který se díky televizní soutěži stal hvězdou se vším všudy - fanoušky, rivaly, samotou, dívkou snů…

18:20 Dravec a feťák
(Falcon And The Snowman, The) Thriller USA, 1985, 127 min. Režie: John Schlesinger, hrají: Timothy Hutton, Sean Penn, Pat Hingle. Pravdivý příběh dvou kamarádů z movitých amerických rodin, kteří zradí vlast a prodají vládní tajemství Rusům.

20:30 Hledám Suzan
(Desperately Seeking Susan) Romantická komedie USA, 1985, 100 min. Režie: Susan Seidelman, hrají: Rosanna Arquette, Aidan Quinn, Madonna. Znuděná manželka z New Jersey je fascinována výstřední osobou, která si dává inzeráty v novinách

22:15 Ostrov v ohni
(Burn!) Historické drama It./Fr., 1969, 108 min. Režie: Gillo Pontecorvo, hrají: Marlon Brando, Evaristo Márquez, Norman Hill. Agent musí na karibském ostrově potlačit povstání, které kdysi pomohl rozpoutat.

00:05 Chattahoochee
(Chattahoochee) Drama USA, 1990, 94 min. Režie: Mick Jackson, hrají: Gary Oldman, Dennis Hopper, Frances McDormand. Americký válečný hrdina se dostane do psychiatrické léčebny, kde lékaři pod rouškou léčby ponižují pacienty.

01:40 Pověste ho vysoko
(Hang 'Em High) Western USA, 1968, 111 min. Režie: Ted Post, hrají: Clint Eastwood, Inger Stevens, Ed Begley. Když nevinný muž jen tak tak přežije lynčování, vrátí se s právem na své straně a navíc rozhodnutý dostat viníky před soud.

03:35 Dillinger
(Dillinger) Akční drama USA, 1973, 103 min. Režie: John Milius, hrají: Warren Oates, Ben Johnson, Michelle Phillips. Pravdivý příběh jednoho z nejslavnějších gangsterů Ameriky třicátých let plný střelby, rychlých aut a krásných žen.

05:20 Foxy Brownová
(Foxy Brown) Akční film USA, 1974, 98 min. Režie: Jack Hill, hrají: Pam Grier, Antonio Fargas, Peter Brown. Sexy černoška Foxy Brownová se bude nekompromisně mstít za svého přítele, kterého má na svědomí nebezpečný zločinecký gang.

Technické parametry vysílání:

satelit: Astra 1KR (19,2°E)
kmitočet: 10,921 GHz
polarizace: horizontální


SR: 22000
FEC: 5/6
SID: 20349
VPID: 501
APID: 510 (anglicky, plánována maďarština), 511 (anglicky, plánována čeština), 512 (anglicky)
kódování: Cryptoworks

Promo MGM Channel se vysílá s datovým tokem VBR, který se v průměru pohybuje kolem 2 MBit/s (video). Zvku se vysílá v kvalitě 96 kbit/s (první dvě audio stopy) a 128 kbit/s (třetí audio stopa).

Martin Vyleťal